Centrum sociálních služeb Tloskov

sídlo: Tloskov 1, 257 56 Neveklov,
telefon: 317 740 111, GSM: 736 630 862, hlasový informační systém: 317 740 115,
dat.schránka: 76j8qxm, e-mail: centrum@tloskov.cz,
zřizovatel: MPSV.

O nás              Mapa            Orientační plánek 

Kontakty - základní telefonní

 

Informační hlasový systém     317 740 115

Spojovatelka                          317 740 111

PhDr. Matěj LIPSKÝ, Ph.D.      317 740 106

Mgr. Hana CHARVÁTOVÁ       736 630 860

Vladimíra MUCHINOVÁ           317 740 104

Mgr. Hana Čejková 733 714 603

Ing. Hana BAČÍKOVÁ               605 296 151

Více kontaktů - podrobněji

Významní partneři spolupráce

Toyota Financial Services
Czech s.r.o.
Alza a.s.
PRIMAGAS s.r.o.

 Z našich akcí.

,,Máme dvě ruce na povídání“

V pondělí 4. dubna se pod záštitou CSS Tloskov a Rané péče Tloskov, Benešov uskutečnil workshop

 s názvem ,, Máme dvě ruce na povídání“ v piaristické koleji v Benešově.

Lektorka Mgr. Pavla Foster Skalová svým přístupem pozitivně naladila a aktivovala všechny zúčastněné, a tak 8 hodinový program utekl nečekaně rychle a všichni odcházeli s nadšením do další práce.

Komunikace je nesmírně důležitá pro nás všechny a pokud ještě děti nekomunikují verbálně, snažíme se rozvíjet porozumění gesty nebo obrázky. Spolupráce je velmi důležitá jak v rodinném prostředí, tak v MŠ a dalších zařízeních, které děti navštěvují.

Na workshop jsme přizvali asistentky a asistenty ze spolupracujících MŠ, kam  ,,naše“ děti docházejí, rodiče a další podporující odborníky v Týmech okolo dítěte.

Počet byl omezený a nemohli jsme pokrýt zájem z řad dalších rodičů, ale pevně věříme, že budeme moci uskutečnit další workshop.

 Za tým rané péče, R. Jiroušková

Raná péče v jarním období J.

V průběhu jarních měsíců jsme byli nuceni z důvodu nařízení vlády a vývoje situace v České republice pozastavit terénní a ambulantní ranou péči.
Ale stále jsme byly pro všechny rodiny  on line – společně  jsme alespoň telefonicky, e -mailem, chaty a také video hovory sdíleli  potřeby našich uživatelských rodin.
Během měsíce března a dubna jsme pro tvořily, kreslily, lepily, laminovaly a skládaly nové pomůcky a opravovaly hračky a další potřebné pomůcky pro naši práci.
Vzhledem k nařízeným opatřením jsme se snažily aktivně pomáhat, naši blízcí a přátelé šili roušky, které jsme rozesílaly a ještě stále doručujeme i pro starší sourozence nebo ,,naše“ děti z rané péče, které se již chystají koncem května do školy.
2. dubna jsme alespoň symbolicky podpořily Mezinárodní den autismu, který se vyznačuje modrou barvou, modrá je barvou porozumění, pochopení a komunikace.
Velikonoce jsme všichni netradičně prožili v úzkém rodinném kruhu, ale moc nás potěšily pozdravy a fotky našich klientských rodin, jak si Velikonoce užívají tvořením a výzdobou svých domovů.
Intenzivně jsme sledovaly vývoj situace a konzultovaly s kolegyněmi z Asociace rané péče z celé České republiky.
V současné době jsme byly v našem centru sociálních služeb preventivně již dvakrát tetované Rapid testem Covid 19 a v týdnu od 25. 5. bude probíhat další testování. Vedení Centra se snaží zajistit maximální bezpečnost pro své zaměstnance a všechny uživatele služeb.
Aktuálně k dnešnímu dni  je snad vše na dobré cestě, a tak již můžeme plánovat i terénní podporu pro naše rodiny od pondělí 11. května, samozřejmě vše dle aktuálních potřeb rodin a za stanovených bezpečnostních podmínek.

Těšíme se na vás Radka, Světlana, Radka J

   

Stolní tenis Tloskov – turnaj družstev „O pohár městské části Prahy 10“
Jako každý rok, tak i letos se zúčastnili zástupci sportovců ve stolním tenise tohoto turnaje. Jedná se o dvoukolový turnaj.
První závody se konaly 9.2.2020 ve sportovním středisku TJ Lokomotiva Vršovice a své síly jeli poměřit sportovci Pavel Jirátko a Jolana Dumková.
Turnaj je rozdělen do tří výkonnostních skupin a naše družstvo, spolu s družstvy Ledců, Slavoje Prahy a Doubraviček, bylo zařazeno do 1. výkonnostní skupiny.
Naši sportovci mají první kolo výborně rozehrané, ale teprve druhé kolo turnaje, které se bude konat 25.4.2020 v Zásmukách u Prahy, rozhodne o konečném pořadí týmů. Startovné nám uhradilo Sdružení Sport z.s.
Držte nám palce!

V rámci celostátní kampaně Týden rané péče, která proběhla v týdnu od 4. – 10. listopadu,  jsme se i letos zapojili s několika akcemi.
Nevětší byla  již III. konference, na kterou jsme pozvali odborníky, se kterými spolupracujeme v rámci podpory našich rodin.
Této akce se jako posluchači zúčastnili asistentky, učitelky z MŠ, studenti a rodiče a naše kolegyně z CSS Tloskov, ale také další spolupracující odborníci (lékaři, PPP, OSPOD, ÚP  apod.), kteří mají o problematiku zájem a spolupracují s námi v rámci TOD (tým okolo dítěte). Tématem letošní  konference byla  Komunikace – podpora rodin s dítětem se znevýhodněním.
Další akcí byla výstava fotografií rané péče aneb ,,Nahlédněte pod pokličku naší práce“ v DDM V Benešově.
A dále společné setkání rodičů a dětí rané péče v Klubíku v dětském centru Krokodýl v Benešově s tvořením a sportováním, které připravila maminka Lenka.
Týden akcí utekl jako voda a my již se těšíme na ročník další.

Tým rané péče

 

Národní turnaj ve stolním tenise – 8-10.11.2019, Dvůr Králové n/L.  
Po zahájení turnaje byli hráči rozřazeni dle výkonnosti do jednotlivých skupin, ve kterých se dále utkali o medaile. V kategorii unified získala Jolana Dumková s Jiřím Kubáskem první místo.
První místo ve čtyřhře získali ve své skupině i Karel Latta a Roman Martínek. Tato skupina byla výkonnostně nejsilnější, takže se kluci opravdu „vytáhli“. Ve dvouhrách ve svých skupinách obsadili naši sportovci tato místa: Jolana Dumková 1. místo, Marian Novák 4. místo, Roman Martínek 2. místo a Karel Latta 2. místo.
Všem sportovcům gratulujeme.
Zároveň musíme ocenit vysokou organizační a sportovní úroveň tohoto turnaje. Jako již tradičně podpořilo Sdružení Sport z.s. sportovce polovinou úhrady nákladů na dopravu. Děkujeme.
 Jiří Kubásek

Benešovský běžecký festival 2019 a Charitativní běh pro Bedříška

Rok utekl jako voda a dvojčátka Eliška s Terezkou, pro které jsme běželi v loňském roce, zvládly první třídu, sociální terapie, terapie na koních, malování, letní tábor s asistencí a obrovský pokrok v sociálních dovednostech. Ještě v loňském roce nezvládly takto velkou akci ani navštívit a letos s námi závod dokonce celý uběhly.
Velký dík patří všem, kteří holčičky podpořili a ony dnes mohly společně s námi podpořit Bedříška, chlapečka z 1. třídy s diagnózou DMO, který je zatím odkázaný na vozík, ale snaží společně s celou rodinou bojovat proti osudu a rád by chodil jednou sám. S maminkou Bedříška jsme hovořili o jeho nadšení a možnosti jezdit 2x ročně do lázní Klimkovice.
Celá neděle proběhla ve sportovně přátelské atmosféře, kolem našeho společného stánku s Nadačním fondem Zlatá Hvězda bylo stále veselo. Přišli nás také pozdravit další ,,běžci“ – naše bývalé děti z rané péče s rodiči. 
Při společném focení našeho týmu se všichni zúčastnění aktivně připojili do našich barev a ,,růžové komando“ se vydalo na trať. Těší nás, že můžeme být partnery této úžasné akce a společně jsme předali Bedříškovi a jeho mamince šek na 45. 408 Kč.
Přejeme Bedříškovi spoustu radosti a sil a my už plánujeme další akce na podporu ,,našich rodin“ v rámci kampaně Týden rané péče, která bude probíhat od 4. –  10. listopadu 2019.

Raná péče CSS Tloskov a Benešov, R. Jiroušková

 

 Týden rané péče: Konference, koncert

 

Každý může běžet

V neděli 24. září  2018 se tým rané péče se svými rodinami, přáteli a společně s Nadačním fondem Zlatá hvězda sešel opět po roce na Charitativním běhu v rámci Benešovského běžeckého festivalu, který tentokrát podpořil Elišku a Terezku, dvojčátka s atypickým autismem.
Holčičky byly v péči naší rané péče a letos nastoupily do první třídy, kterou zatím skvěle s paní asistentkou zvládají.
A i když celý den počasí příliš nepřálo, vše vyvážilo nadšení, dobrá nálada a  obrovská ,,parta“ běžců, maminek s kočárky, rodičů holčiček, menších dětí i velkých atletů včele s českou atletkou a běžkyní na lyžích Evou Vrabcovou Nývltovou.  
Nakonec byl v odpoledních hodinách mamince předán šek na 33.714 Kč, ale dále je otevřen účet Nadačního fondu Zlatá hvězda a pokladnička v knihkupectví Daniela, kam je možné přispět.
Jsem rády, že můžeme být partnery této úžasné akce.

Za tým rané péče PhDr. Radka Jiroušková, Mgr. Radka Svobodová

 

XV. ročník Memoriálu Ladislava Zemana v malé kopané

V sobotu 1. září 2018 proběhl již XV. ročník Memoriálu Ladislava Zemana v malé kopané, které pořádalo Sdružení Sport z. s. ve spolupráci s CSS Tloskov.
V rámci 15. ročníku připravil tým nadšenců doprovodný fotbalový program pro další zájemce o sportování. Ve vnitřním prostoru si nejen klienti CSS Tloskov mohli vyzkoušet mimo  jiné střelbu a hody na cíl.
Tři měsíce jsme se těšili, že pořádně zaprší, a tak se nám přání splnilo. Sobotní ráno bylo neskutečně chladné a deštivé. Skalní fotbalisté chtěli hrát venku, méně odvážní v tělocvičně. Nakonec po hlasování zvítězilo venkovní hřiště a bylo to rozhodnutí správné. Při slavnostním zahájení přestalo pršet a celý turnaj jsme odehráli bez deště.
I přes nepřízeň počasí nás přišli podpořit přátelé a v areálu CSS Tloskov se sešlo mnoho fanoušků všech věkových kategorií. Na zelený trávník přišli povzbudit fotbalisty týmů: Ďáblové, FC Erilens, Elektro Kohoutek, Tloskov Modří, Tloskov Zelení a fotbalistky tradičních týmů Blaženky a Big sesters.
Po krátkém slavnostním zahájení se hráči přesunuli na hřiště a další účastníci do útulných prostor kavárny k občerstvení a teplé klobáse.
V odpoledních hodinách nakonec ve skupině „A“ zvítězili Ďáblové a ve skupině „B“ zaslouženě aktivní hráči týmu Tloskov modří.
Všichni účastníci sobotního turnaje a doprovodného programu byli odměněni cenami (poháry, medaile, věcné ceny, hry s fotbalem, sladké odměny), které zajistilo Sdružení Sport. V rámci polokulatého ročníku bylo připraveno mnoho cen pro doplňkové kategorie: Nejlepší hráč - Jolana Dumková, nelepší brankář- Vlasta Barták, nejmladší hráč – Matyáš Kopet z Erilensu, přípravka – Erilens a  zvláštní cena – tým Blaženky.  
Děkujeme všem zúčastněným hráčům i jejich rodinám za podporu a organizátorům za svůj čas, který věnovali ze svého volna pro dobrou věc.

 Za Sdružení Sport z. s. Radka Jiroušková

 

Letní setkání rané péče

V sobotu 9. 6. proběhlo další Letní setkání rané péče na farmě Skalka, kam jsme se všichni rádi vrátili po rekonstrukci venkovních prostorů.
Na celé dopoledne byl připraven bohatý program a občerstvení jak pro děti, tak pro rodiče. Krásný letní den, koně, drobná zvířátka na farmě a připravené soutěže si  děti velice užívaly.
Nejvíce nadšené byly z kádě s vodou, kde lovily rybičky. Cákání, šplouchání vody a veselý dětský smích se rozléhal po celé farmě. Samozřejmě téměř všechny děti využily možnost svézt se na koni pod odborným dohledem naší kolegyně Alice. Další úkol hledání předmětů v obilí bylo pro některé malé návštěvníky úplně novám zážitkem. Děti si rychle našly nové kamarády a společně objevovaly další zajímavé koutky na farmě.
Pro rodiče byl připraven  odborný program v podobě přednášky paní logopedky Mgr. Michaely Voldřichové o včasné logopedické intervenci a Mgr. Světlany Drábové, která informovala rodiče o podmínkách podání žádosti a možnostech využití asistentů pedagoga pro své děti. Přednášející trpělivě odpovídaly na otázky rodičů, velký prostor měli všichni na sdílení zkušeností.                
Nakonec pozval pan Pánek všechny přítomné na další ročník Benešovského běžeckého festivalu na charitativní běh, kde v letošním roce podpoříme také s týmem rané péče, maminkami, studentkami gymnázia a dalšími přáteli a podporovateli v neděli  23. záři Elišku a Terezku, holčičky, které byly uživatelkami naší rané péče. V průběhu přednášek nechyběl ani pravidelný výtvarný koutek, kde si každý mohl vyrobit berušku a namalovat obrázek.                
Po náročném dopoledni se všichni těšili na pozdní  lehký  ,,zdravý oběd“ v podobě hranolek a pizzy, které pro nás připravil kolega Karel a pomalu se všichni loučili s přáním krásného léta.

Za tým RP Radka Jiroušková

Opět po roce na Nové Živohošti

 V průběhu téměř letních dní od 22. – 24. května proběhl již XXIX. ročník sportovních her pořádaný CSS Tloskov a Sdružením Sport z. s. pro sportovce s mentálním postižením z celé ČR a Slovenska.

 V úterý se od ranních hodin sjížděli nadšení sportovci se svými trenéry, rodiči a přáteli  do areálu Tobogán kempu na Nové Živohošti.

Každý rok se sem vrací velká část sportovců, kteří byli na hrách již několikrát. Sportovec Pavel M. nám sdělil, že je zde již po desáté a pokud bude moc sportovat, tak na Živohošť vždy rád přijede.

Ve sportovně  přátelském duchu se nesly celé tři dny nabyté sporty a kulturním programem pro všechny přítomné.

V úterý odpoledne probíhaly tradiční plavecké závody doplněné závodem v jízdě na tobogánu ve Vojenské zotavovně Měřín a souběžně se pro sportovce  s vyšší mírou podpory uskutečnily soutěže na farmě Skalka v Tloskově.

Večer byl ve znamení hudební skupiny Kabrňáci, která přijela zahrát přímo do kempu.

Ve středu dopoledne, po velkém slavnostním zahájení se zapálením ohně, krátkými zdravicemi předních sponzorů a panem starostou Neveklova Ing. Slabým, se všichni sportovci rozešli na závodiště. Zde je již čekaly týmy rozhodčích, volontérů z firmy Primagas, studentek Gymnázia Benešov a pracovníků CSS Tloskov bez jejichž pomoci by hry nemohly být realizovány.

V průběhu celého dne se areálem rozléhal potlesk a jména odměněných sportovců v atletice, přehazované, stolním tenisu (ten se tradičně hraje v tělocvičně v Tloskově) a sportovci v odpoledních hodinách přijíždějí na další kulturní program.

 Ten zahájila paní PaedDr. Blanka Takáčová, která roztančila všechny sportovce a předala mikrofon muzikálovému zpěváku Martinu Francovi.

Dalším hostem odpoledne byla Policie ČR se svými psími kamarády a společně ukázali práci při zásazích a hledáním nebezpečných látek.

Po kulturním programu pokračovaly až do večera boje o medaile v přehazované a ve stále populárnějším sportu bocce  (obdoba petangu)  v celkem patnácti skupinách.

Samozřejmě nemohlo chybět opékání klobásek a opět večerní program s diskotékou.

Ve čtvrtek byly rozděleny další medaile, poháry a ceny pro sportovce. Poslední závody v terénním běhu, volejbalu a malé kopané ukončily další ročník sportovních her.

Za rok se těšíme na jubilejní XXX. ročník.                                                                           Radka Jiroušková

 

25.4.2018 – Vyhlášení výsledků turnaje družstev ve stolním tenise
„O pohár městské části Prahy 10“

Úvodní slovo ke sportovcům pronesl starosta městské části Prahy 10 ing. Vladimír Novák.

 Družstvo CSS Tloskov, ve složení Pavel Jirátko, Marian Novák a Roman Martínek obhájili své loňské prvenství a odváželi si pohár pro vítěze. Gratulujeme sportovcům.

 

TURNAJ STOLNÍHO TENISU – 11. 4. 2018,  NOVÝ BYDŽOV
Turnaje se z Centra sociálních služeb Tloskov zúčastnilo 5 hráčů stolního tenisu.
Jitka Křížová v kategorii žen nad 30 let – výkonnostní skupina B skončila na 4. místě, stejně jako František Černovský a Tomáš Albrecht.
Vlasta Barták vyhrál ve skupině muži nad 30 let B ve své tabulce, ale při závěrečném umístění mezi prvními hráči čtyř tabulek skončil těsně pod medailovým místem.
Petr Purman, který se rozhodl jet prvně reprezentovat stolní tenis, mimo naše zařízení, si odvážel diplom za 2. místo ve své skupině.
Celá akce probíhala za krásného jarního počasí a všem sportovcům gratulujeme.
Akci podpořilo Sdružení sport z.s., které uhradilo sportovcům startovné a malé občerstvení.

Hana Bačíková

 

První maškarní rej rané péče CSS Tloskov

V pondělí 19. února se uskutečnil první maškarní rej rané péče CSS Tloskov. V dětském centru Krokodýl v Benešově se sešli indiáni, skřítci, víly, tanečnice z harému a nechyběla čarodějnice,  kočička ani Spiderman.
Hlavní organizátorka  maminka paní Lenka měla již při našem příchodu nachystané úkoly pro všechny masky.
Děti zkoušely skládat puzzle, věšet ponožky na šňůru, házet na cíl apod.
Za každý splněný úkol si vybraly samolepku, kterou doplnily k obrázku splněného úkolu. Všechny děti i maminky úkoly náramně bavily a o co bylo větší překvapení v závěru odpoledne, kdy si každý odnesl balíček sladkostí jako odměnu.
Jako na každém správném karnevalu nechyběla diskotéka zakončená písní ,,Jede, jede mašinka…“, po které se všichni účastníci rozloučili a odcházeli domů.
Velice děkujeme mamince Lence, která toto úžasné odpoledne pro ,,naše“ děti z rané péče připravila a sehnala sponzora na sladké odměny.                                                                                                                                              Za tým RP Radka Jiroušková

Raná péče Tloskov - karnevalRaná péče Tloskov - karnevalRaná péče Tloskov - karnevalRaná péče Tloskov - karnevalRaná péče Tloskov - karnevalRaná péče Tloskov - karnevalRaná péče Tloskov - karnevalRaná péče Tloskov - karnevalRaná péče Tloskov - karneval
Raná péče Tloskov - karnevalRaná péče Tloskov - karneval

Stolní tenisté na dvoukolovém turnaji družstev
„O pohár městské části Prahy 10“ – 11. 2. 2018

Družstvo stolních tenistů CSS Tloskov reprezentovali Roman Martínek, Marian Novák a Pavel Jirátko. Rozlosováni jsme byli do 1. skupiny spolu se sportovci z Ledců, Slavoje Prahy a Douravčan. V prvním kole jsme podlehli pouze hráčům ze Slavoje Praha, v poměru 2:3. Konečné pořadí se ale rozhodne až ve druhém kole, které se odehraje 8. 4. 2018 v Zásmukách u Prahy. Budeme se snažit dosáhnout mety nejvyšší a obhájit tak prvenství z loňského roku. Držte nám pěsti.

 Jiří Kubásek

  

Adventní setkání s Mikulášem

V pátek 8. 12. 2017 se uskutečnilo Adventní setkání uživatelů služby Raná péče. V odpoledních hodinách se setkali rodiny s dětmi a týmem Rané péče v kavárně v Tloskově. Rodiče zde měly možnost vzájemného sdílení zkušeností s využívaním služby Raná péče.  Děti se těšily na příchod Mikuláše a Anděla. Všichni si užívali pohostinnosti zdejší kavárny. Mikuláš s Andělem i letos přišli a děti obdarovali malým dárkem. Na oplátku jim děti zazpívali několik písniček a přednesli krásné  básničky. Příjemné odpoledne pokračovalo malým překvapením. Tým Rané péče připravil pro děti i jejich rodiče skupinovou muzikoterapii. Děti si užily hraní na nejrůznější hudební nástroje, pohyb i relaxaci. Celé setkání se neslo v adventním klidu a pohodě.

Těšíme se na další příjemná setkání

Tým služby Raná péče

Vánoční turnaj ve stolním tenise, Praha

SK Slavoj Praha SPMP, Praha – jih uspořádal, ve spolupráci s TJ Lokomotivou Vršovice – oddílem stolního tenisu, dne 9. 12. 2017 již 16. ročník Vánočního turnaje pro sportovce s mentálním postižením.
Turnaje se zúčastnili naši 4 sportovci z CSS Tloskov – Jitka Křížová, Tomáš Albrecht, Vlasta Barták a Pavel Jirátko, kteří byli rozděleni do skupin dle výkonosti. Celkem bylo 6 skupin po 6 hráčích.
V nejsilnější skupině Pavel Jirátko získal zlato, ve třetí skupině Vlasta Barták 4. místo, stejně jako Jitka Křížová v 6 skupině. Tomáš Albrecht získal ve své skupině bronzovou medaili.
Všichni účastníci si turnaj náležitě užili, vánočně se naladili a prostor byl i na popovídání s kamarády.
Spolek Sport, z.s. pak sportovce podpořil v úhradě cestovného a startovného.

     

V neděli 10. 9. 2017 proběhl již IV. ročník Benešovského běžeckého festivalu.

Ráno se všichni nadšení sportovci sice probouzeli do deště a zatažené oblohy, ale kolem desáté hodiny se mraky roztrhaly, počasí umoudřilo  a den byl  ideální pro všechny běžce na tratích  od 0,6 km pro nejmenší až po Benešovskou desítku.
Tým Rané péče podpořil Charitativní „Běh pro Matyáše“, který se konal v rámci nabitého programu.
Matýsek a jeho rodina od jara 2017 využívá službu Raná péče CSS Tloskov, poradkyně Radka Svobodová a Iveta Hronková se aktivně zapojily do běhu na 2 km.  
Za ranou péči a rodinu poděkovali Radka Jiroušková společně s Nadačním fondem ZLATÁ HVĚZDA  všem zúčastněným, kteří běh pro Matýska podpořili.
Nadační fond zajistil pokladnu a účet s číslem konta přímo pro Matýska. V průběhu dne se vybralo  23.720 Kč ze startovného a další příspěvky mohou být podány do 9. prosince přímo do pokladny v knihkupectví Daniela v Benešově  nebo na účet.
Šek byl slavnostně předán mamince a Matýskovi za velkého potlesku přímo na podiu. Maminka vysvětlila přítomným, že rodina využije peníze pro zakoupení rehabilitačního stolu a dalších kompenzačních pomůcek, které Matýsek nezbytně potřebuje.

Za tým RP  PhDr. Radka Jiroušková, Mgr. Radka Svobodová

Benešovský běžecký festival

Benešovský běžecký festival
Benešovský běžecký festivalBenešovský běžecký festivalBenešovský běžecký festivalBenešovský běžecký festivalBenešovský běžecký festivalBenešovský běžecký festivalBenešovský běžecký festivalBenešovský běžecký festivalBenešovský běžecký festivalBenešovský běžecký festival

Raná péče - Letní setkání 2017

V sobotu 17. 6. 2017 jsme uspořádali jako již tradičně červnové setkání uživatelů služby raná péče CSS Tloskov.
S radostí jsme uvítali rodiče a děti, kteří naši službu využívají již nějaký čas. Obzvlášť nás potěšilo, že mezi nás zavítaly i rodiny, které ranou péči již nevyužívají, ale jsou s námi ve stálém kontaktu. Společně jsme se radovali především z úspěchů „našich“ školáků. Dokonce jsme měli možnost prohlédnout si už i jedno vysvědčení se samými jedničkami.
Po deváté hodině jsme se začali scházet v kavárně. Pro děti už byly nachystané hračky, knížky, stavebnice, puzzle, aby se mohly společně zabavit a seznámit se s novými kamarády. A protože děti jsou vynalézaví a živí tvorečkové, za chvíli si spolu posílaly nákladní autíčko, honily se po kavárně a bylo veselo. Rodiče a poradkyně RP si stihli krátce popovídat o tom, jak jde čas, co je nového, jaké dělají děti pokroky a jak se jim daří. Kolem desáté hodiny jsme slavnostně celé setkání zahájili a uvítali našeho prvního hosta MUDr. Michaela Richtera, primáře dětského oddělení Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov, a.s. Rodiče dostali informace, jak probíhá rekonstrukce dětského oddělení a co nového v nemocnici pro dětské pacienty připravují. Aby si rodiče mohli nerušeně vyslechnout zajímavé povídání, děti výtvarně tvořily. Měly možnost vybarvovat, stříhat a lepit, vyrábět papírové zápichy. Celé tvoření bylo na téma Budulínek.
V 11 hodin jsme se všichni přesunuli na zámek do kinosálu, kde si pro nás maminky z benešovského  Mateřského centra Hvězdička připravily pohádku O Budulínkovi. Společně jsme si zazpívali, zasmáli se, ale také jsme se trochu báli. Liška, která si přišla pro Budulínka, totiž nečekaně seskočila z pódia mezi diváky. Ale nakonec všechno dobře dopadlo, liška byla potrestaná, dědeček s babičkou našli svého Budulínka a nám všem se ulevilo. A také nám trochu vyhládlo. Vrátili jsme se zpátky na kavárnu na oběd. Ale děti stále ještě vyžadovaly nějakou akci. Přesunuli jsme se tedy do tělocvičny. Hotový ráj pro sportovce! Prolézačky, chodníčky, klouzačka, bazének s míčky, hry s padákem, házení míče do kyblíku, trefování do terče, kopání na branku, běžecké závody, slalom… Každý si vybral svoje oblíbené disciplíny a vyzkoušel si i něco nového. Za své snažení všichni dostali malou odměnu.
Rozcházeli jsme se příjemně unavení, ale s hřejivým  pocitem, že naše setkávání má smysl. Celý den se na nás smálo sluníčko a tvářičky maličkých kamarádů mu silně konkurovaly. Těšíme se zase za rok.

Za tým rané péče CSS Tloskov Iveta Hronková, poradkyně RP

O pohár městské časti Prahy 10“

Dne 14. 6. 2017 proběhlo vyhodnocení dvoukolového turnaje stolního tenisu o pohár městské části Praha 10. Letošního turnaje se zúčastnilo družstvo stolních tenistů CSS Tloskov ve složení: Roman Martínek, Karel Latta, Pavel Jirátko a Jolana Dumková.
1. kolo turnaje se odehrálo 12. 3. 2017 v Praze- Michli, Pod Stárkou 4 – Sokol Michle
2. kolo turnaje, pak proběhlo 22. 4. 2017 a odehrálo se v Zásmukách -  TJ Sokol Zásmuky, Sokolská 305.
V obou kolech se naši stolní tenisté drželi na předních příčkách. Zaslouženě obsadili 1. místo.
Pohár předával starosta Prahy 10, který měl záštitu nad tímto turnajem.
Naši sportovci si ocenění moc užili a již se těší na další turnaje.

  Jiří Kubásek, Hana Bačíková, Hana Sejková

Od Erasmu k Erasmu+
 příběh trvající 30 let

18.5.2017 se divadelní soubor Šumajzl zúčastnil akce: Od Erasmu k Erasmu + , příběh trvající 30 let. Akce proběhla v Praze na Kampě, kde se soubor prezentoval krátkými divadelními vstupy.

Rozloučení s lyžařskou kariérou Šárky Strachové

Šárka Strachová  patří, jako blízká kamarádka několika našich klientů, ke vzorům,  kterak se těšit nejen ze sportovních zážitků, ale především ze života.

Naši klienti, ač jsou Šárčinými obdivovateli a někteří z nich i lyžují - v rámci Speciálních olympiád, těžko mohou  stačit Šárce při rychlostních sjezdech z kopců, ale při letním tréninku na kole Šárce rádi zdatně sekundovali.  A nejen to. Pilně sledovali všechny důležité světové závody, kterých se Šárka účastnila a drželi palce snad  i u nohou . Proto není divu, že si Šárka a její manžel  vzpomněli na své kamarády z Tloskova  i při příležitosti slavnostního ukončení Šárčiny veleúspěšné  kariéry v alpském lyžování,  datované na březen 2017. Zdálo by se, že si naši hoši užili jen nádherné vyhlídky z Žižkovské věže, nebo ochutnali spoustu netradičních dobrot.  Kdepak ! Hoši se zdatně se zapojili i do moderování a děkovačky, takže moderátoři Lucie Výborná a Petr Vichnar sdíleli pódium s novými „spolu moderátory“  z Tloskova.

Pro všechny to však byl především příjemný  zábavný večer, na kterém se nejen pobavili, ale získali nové přátele, kontakty a zážitky na celý život.

A teď už jen zbývá popřát Šárce šťastný start do nového života, nové práce a třeba brzy i do role spokojené maminky. Tak Šárko, zase všichni držíme  palce!!!  A v létě zase spolu na kolech!

Za CSS v Tloskově Mgr. Hana Charvátová

TURNAJ STOLNÍHO TENISU – 5. 4. 2017 NOVÝ BYDŽOV

Turnaje se z Centra sociálních služeb Tloskov zúčastnili tentokrát 4 hráči. Marian Novák ve své skupině skončil na 5. místě, stejně jako Jitka Křížová. Vlasta Barták dosáhl ve skupině na  4. místo a Jolana Dumková v kategorii žen nad 30 let získala 2.místo. Celá akce probíhala do poslední chvíle v napínavém sportovním duchu a všichni sportovci si tento den užili.

Jiří Kubásek

Turnaj stolního tenisu  Turnaj stolního tenisu  Turnaj stolního tenisu

 

Účast stolních tenistů na dvoukolovém turnaji družstev o pohár městské části Prahy 10 – 12.3. 2017 v sokolovně Pod Stárkou

Družstvo stolních tenistů CSS Tloskov ve složení:  Roman Martínek, Karel Latta, Pavel Jirátko a Jolana Dumková udělalo tento den velký krok k obhájení loňského vítězství.
V nejtěžší čtyřčlenné skupině odehráli naši hráči a hráčka tři zápasy. Každý zápas se skládal ze čtyř dvouher a jedné čtyřhry. Všechny zápasy jsme vyhráli, ale o vyrovnanosti hráčů svědčí, že ve čtyřech zápasech o vítězství rozhodoval až pátý set.
Již teď se těšíme na druhé kolo, které proběhne 22. 4. 2017 v Zásmukách.

Jiří Kubásek

 

26. ZIMNÍ SPECIÁLNÍ HRY ČHSO  

26. Zimní hry Českého hnutí Speciálních olympiád se uskutečnily ve dnech 8. - 13. 1. 2017 v Horní Malé Úpě v Krkonoších. Her se zúčastnilo 215 závodníků a členů doprovodu. Slavnostní zahájení proběhlo 9. ledna  ve 13:45 v areálu SKiMU. Zúčastnil se i starosta Horní Malé Úpy Ing. Karel Engliš.

Soutěžilo se v běžeckých, alpských a snowboardových disciplínách. Šest sportovců z našeho sportovního klubu (Světáci Tloskov) závodilo v běžeckém lyžování na tratích 500m ,1000m, 3000m a ve štafetě 4x1km. Celkem získali 4 zlaté, 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili. Štafeta si doběhla pro 2. místo.

Počasí nám bylo letos velmi nakloněno, měli jsme ideální sněhové podmínky pro běžecké lyžování. Trochu nás potrápily silné mrazy a nárazové intenzivní vichry. Naši sportovci se zúčastnili speciálního programu „Zdravý atlet na horách“.  Prošli testem „Zdravá noha“. Testoval se rozsah pohybu v kotníku, nožní klenba, postavení prstů dolních končetin atd. Naše výprava si ve volném čase zahrála bowling. Večery účastníkům olympiády vyplnily diskotéky a trenérům 2 porady.

CSS Tloskov podpořilo sportovce poskytnutím dopravy a úhradou nákladů za dopravu. Sdružení Sport finančně podpořilo pronájem bowlingu a malé občerstvení jako „odměnu“ pro sportovce za jejich výkony a vynaložené úsilí.

H. Čejková a H. Sejková

 

Mikulášské setkání rané péče 2016

V pátek 2. prosince 2016 přišel za dětmi z rané péče opět Mikuláš s Andělem, a jak je dobrým zvykem, čerty nechali před bránou, protože zde se setkávají samé hodné a milé děti.

Některé děti se přece jen bály, a tak jsme pro ně připravili sportovní hrátky v tělocvičně, aby se po cestě v autě trochu protáhly a zapomněly na své „strachy“.

Po chvíli byla tělocvična plná nadšených dětí a jejich rodičů, kteří se také zapojili do her s padákem a sledovali své ratolesti, jak si trénují motoriku.

Když si všichni zasportovali, čekala je sladká odměna a poté se rychle přesunuli na kavárnu, kde již zvonil Andílek.

Ten tradičně za básničku nebo písničku rozdával z košíku rané péče s Mikulášem drobné dárečky a rodiče mohli v klidu útulné kavárny a příjemné obsluhy upíjet kávu a sdílet své radosti i starosti.

Tým rané péče děkuje za úžasnou atmosféru a výzdobu kavárny p. Jindřišce Vovsíkové a studentkám za pomoc při realizaci programu.

Za tým rané péče PhDr. Radka Jiroušková


STOLNÍ TENIS V ADVENTU

Dne 11. 12. 2016 se sportovci (stolní tenisté) z CSS Tloskov zúčastnili 15. Vánočního ročníku turnaje ve stolním tenise v Praze. Organizátorem tohoto turnaje je každým rokem SK Slavoj SPMP Praha - jih. Sportovce podpořil spolek Sdružení Sport z. s. uhrazením nákladů na cestovné a startovné.

Po úvodním zahájení bylo všech 34 sportovců (kluby - Slavoj, Šemík, Paprsek, Ledce, Leontýn, Paprsek a Tloskov)rozděleno do čtyř výkonnostních skupin.

Ve čtvrté skupině složené z devíti hráčů zastupoval sportovce z CSS Tloskov David Folprecht, který po všech odehraných zápasech skončil na skvělém druhém místě.

Ve třetí devítičlenné skupině hájil naše barvy Vlasta Barták a s pouhou ztrátou jednoho setu suverénně zvítězil.

Naše hráčka - Jolana Dumková, hrála ve druhé, osmičlenné skupině a umístila se na čtvrtém místě.

V první, nejtěžší skupině jsme měli dva hráče – Romana Martínka a Karla Lattu. V konkurenci osmi hráčů Roman získal stříbrnou medaili a Karel Bronzovou.

Celý turnaj se nesl ve Vánočním duchu a všichni sportovci měli prostor vzájemně si popovídat a navázat nová přátelství. Všem gratulujeme.

J. Kubásek 

1. ročník v bocce pro zaměstnance

Ve středu 16. listopadu 2016 proběhl 1. ročník v bocce pro zaměstnance. Na prvním místě ze sedmi týmů se umístil „Šíša team“ ve složení Monča Šišková, Martina Šišková, Soňa Nešporová a Eliška Němečková. Gratulujeme!

Bocca team


Zahájení rané péče v Benešově 
Ve čtvrtek 10. Listopadu 2016 v rámci celostátní kampaně Týden rané péče proběhlo slavnostní otevření detašovaného pracoviště rané péče v Benešově v Tyršově ulici. Slavnostní zahájení v 9.00 hodin zpestřilo vystoupení kvarteta fléten žákyň ZUŠ Čerčany pod vedením p. učitelky Ivany Masnicové a soubor žáků ZUŠ J. Suka Benešov pod vedením Mgr. Ctirada Sedláčka.  
Pozvání přijali a hosty pozdravili místostarostka města Benešov paní N. Bruková, MUDr. Elza Zemánková, primář pediatrie Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov MUDr. Michael Richter, Mgr. Alena Kunová z Asociace pracovníků rané péče, další hosté, spolupracující odborníci a redaktoři Českého rozhlasu, Benešovského deníku a Jiskry.
Raná péče Tloskov zahájí poradenskou činnost 5. prosince 2016 a od ledna 2017 nás můžete navštívit v Tyršově ulici č. 2061 v Domě s pečovatelskou službou každé sudé pondělí 9.30 hodin – 15.00 hodin.

PhDr. R. Jiroušková, vedoucí služby

Raná péče BenešovRaná péče BenešovRaná péče BenešovRaná péče Benešov

Raná péče BenešovRaná péče BenešovRaná péče BenešovRaná péče BenešovRaná péče Benešov

Raná péče BenešovRaná péče BenešovRaná péče Benešov


Stolní tenis ve Dvoře Královém – 18 - 20. 11. 2016

Pomalu tradicí se již stává účast našich stolních tenistů v Národním turnaji ve stolním tenise ve Dvoře Královém.

Letos se turnaj konal ve dnech 18-20. 11. 2016 a své síly jeli změřit naši stolní tenisté: Roman Martínek, Jolana Dumková, Marian Novák, Vlastimil Barták a hrající trenér Jiří Kubásek.

V kategorii čtyřher Unified bylo rozřazeno 22 dvojic do šesti skupin. Naše dvojice ve složení Roman Martínek a Jiří Kubásek byla v první skupině, kde po vyrovnaném boji podlehla pouze jednomu ze soupeřů a získala tak stříbrné medaile.

V kategorii smíšených čtyřher byla pouze jedna skupina, ve které se naše dvojice Jolana Dumková a Vlastimil Barták umístila na 3. místě.

Kategorie jednotlivci – ženy nad 30 let - naše Jolana Dumková byla ve čtvrté skupině z pěti a jednoznačně zvítězila – 1. místo.

V kategorii jednotlivci – muži nad 30 let – hráče rozřadili do 11 skupin. Naši hráči: Roman Martínek ve čtvrté skupině, skončil na 2. místě. Marian Novák v páté skupině získal bronzovou medaili a Vlasta Barták v šesté skupině byl na 4. místě.

Sportovci si turnaj užili jak po sportovní stránce, tak po stránce společenské.

Už se těšíme zase za rok.

                                                                     Za sportovce Jiří Kubásek, trenér

  

Sportovci z Tloskova se opět po roce vydali do Berlína.

     Již po druhé byli tloskovští pozváni na velké Sportovní hry pro sportovce s mentálním postižením do Berlína. Akce se konala ve dnech 9. – 11. září.
     Nejde zde „pouze“ o sportovní výkony, ale také o setkání sportovců z celého Německa a přátel z České republiky, Slovenska, Chorvatska, Polska a Holandska.
    Díky podpoře CSS Tloskov a Sdružení Sport z. s. se v pátek ráno  sportovci vydali na cestu do Berlína. Někteří zde byli poprvé, a tak již cestou s napětím očekávali místo her, které jim popisovali účastníci minulého ročníku. Letos proběhl již 36. ročník, pořádaný každoročně SCL Sportclub Lebenshilfe Berlin e.V.
    Sdružení Sport z. s. zajistilo pro sportovce pitný režim a občerstvení po celou dobu pobytu a CSS poskytlo bezplatně dopravu a doprovodné osoby.  
    V sobotu 10. září se všichni probudili do slunečného rána a po rychlé snídani se vydali na atletický stadion Friedrich – Ludwig Jahn – Sportpark  v Berlíně.  Zde se sešlo téměř 800 sportovců, kteří závodili v několika atletických disciplínách – běhu přes překážky 30 m, běhu 50 m a 400 m, vrhu koulí, hodu kriketovým míčkem, hodu na basketbalový koš, kopu na malou branku, skoku do dálky, hodu na cíl, kopu na cíl.
      Sportovec Jaromír Koukal překvapil rozhodčí svým výkonem ve vrhu koulí a hodu kriketovým míčkem, za který obdržel medaili a ocenění.      
      Každý sportovec se mohl zúčastnit disciplín dle svých schopností a možností. Odměnou bylo všem slavnostní vyhodnocení, medaile za splněné disciplíny a diplom za účast. Sobotní sportovní klání bylo zakončeno večerním posezením, grilováním, diskotékou a výměnou dárečků, které přivezli sportovci ze svých dílen. I zde byla česká výprava z Tloskova oceňována za nápadité výrobky z keramiky a ručního papíru.      
       A protože se nikomu v neděli po snídani domů nechtělo, navštívili jsme ještě známý Charllotenburg a jeho úžasné zahrady. Po nezbytném focení se již nasedlo do auta a jelo směr Tloskov s přáním, vrátit se do Berlína opět za rok.

    Radka Jiroušková a Hana Bačíková

Fotogalerii připravujeme. Již brzy.


V neděli 24. 7. 2016 proběhl 2. ročník sportovního odpoledne  klientů CSS Tloskov společně s lyžařkou Šárkou Strachovou.
Zatímco Šárka je v letním období na kole takřka denně, pro naše klienty do byla další výzva, jak potrénovat společně s mistryní alpského lyžování. Zatímco Šárka zvládla trasu Benice- Neveklov bez úhony, někteří  naši klienti pocítili „tvrdost“ sportu a letošní ročník byl okořeněn drobnou kolizí a boulemi. Ale co by to bylo za sportovce bez šrámů? A tak slunce nad hlavou i v duši bylo nejlepším lékem a  nikdo nemá z výletu jiné pocity než ty, že výlet na kolech byl opět mooooc krásným a příjemně stráveným odpolednem. Odměnou všem  byla v cíli  zmrzlina v neveklovské cukrárně. Šárce i jejímu manželovi Tondovi Strachovi děkujeme za uspořádání akce i zapůjčení bezvadného cyklistického vybavení. „Silniční lišej“ nikoho neodradil  a tak se už klienti těší na další ročník cyklistického klání. Snad Šárce i tento drobný trénink pomůže k dalším medailím. Držíme palce a že jich je tu hodně!   Za CSS Tloskov  H.Ch.


Přinášíme vám krásný článek z iSportu o našem Dni bojových umění. Redaktor Ondřej Němec s námi strávil celý den a dnes zveřejnil níže připojenou reportáž. Děkujeme.
http://isport.blesk.cz/clanek/dalsi-sporty/272769/bojova-umeni-v-tloskove-delove-pesti-judo-a-ben-cristovao-s-barbary.html 


Ve dnech 13. 6. - 14. 6. 2016 se naši  sportovci  zúčastnili  akce ČHSO v Olomouci: Regionální hry Speciálních olympiád  -  2 . NÁRODNÍ  HRY  v  BOCCE
V  soutěži TÝMŮ  skupiny „B“  vybojovalI  našI  sportovci   1. místo - ZLATOU MEDAILY, Složení  týmu:   JAROSLAV JELÍNEK,  ANDREA GABRIELOVÁ,  JIŘÍ ROPEK,  ROMAN MARTÍNEK
V soutěži JEDNOTLIVCŮ se naši sportovci umístili v jednotlivých kategoriích takto:
2. místo     JIŘÍ  ROPEK
2. místo     JAROSLAV  JELÍNEK
3. místo    ANDREA  GABRIELOVÁ  
4. místo   ROMAN  MARTÍNEK
Sportovce doprovázely trenérky Bocce – Jana Vovsíková a Hana Svejkovská, která byla zároveň řidičem Toyoty.
Součástí programu byla doprovodná akce v rámci projektu Zdravý sportovec a to sice Expanding Health Grant (Rozšíření povědomí o zdraví) a  Zdravá noha pod vedením klinických ředitelů Porf. Hany Válkové a Mgr. Marty Gimunové.  
DĚKUJEME:
· všem zúčastněným za vzornou reprezentaci sportovního klubu  „SVĚTÁCI TLOSKOV“ · Sdružení Sport  z.s. a CSS Tloskov za podporu v podobě úhrady nákladů spojených s dopravou sportovců
· Sdružení Sport z.s. za úhradu drobného občerstvení při zpáteční cestě.

Fotogalerie:

     

           


Dřevěnice přehazovaná 2016
NÁRODNÍ TURNAJ ČHSO V PŘEHAZOVANÉ

Ve dnech 10. - 12. 6. 2016 se družstvo přehazované zúčastnilo 21. ročníku Národního turnaje ČHSO v přehazované v Dřevěnicích, kam se sjeli sportovci se zdravotním postižením z 18 klubů z celé České republiky.                                                                                 

Hráli jsme v kategorii  UNIFIED 4 sportovci s postižením (J. Dumková, M. Novák, B. Ringel, J. Bittner, M. Procházka, J. Koukal a 2 partneři (H. Čejková, J. Vovsíková). Družstvo bylo losováním zařazeno do skupiny B, kde zvítězilo nad všemi čtyřmi soupeři a vybojovalo  1. MÍSTO VE SKUPINĚ B.

Na šesti hřištích bylo během víkendu sehráno 49 utkání. Pro sportovce byl připravený doprovodný program, který zahrnoval například seskok parašutistů, diskotéku na hřišti a závěrečný ohňostroj. Součástí turnaje byly aktivity v mezinárodním programu Zdraví sportovci, které zajišťovala profesorka Hana Válková, prezidentka ČHSO.
Tato akce byla finančně podpořena Sdružením Sport, které uhradilo polovinu nákladů za dopravu a malé občerstvení sportovců-odměna za výkon. Druhou polovinu nákladů za dopravu uhradilo CSS Tloskov.

Další informace na www. specialolympics.cz

 Za družstvo přehazované: Čejková Hana

     

       


O pohár městské časti Prahy 10“  - vyhodnocení
Dne 7. 6. 2016 proběhlo vyhodnocení dvoukolového turnaje stolního tenisu o pohár městské části Praha 10.
1. kolo turnaje se odehrálo 12. 3. 2016 v Praze - Michli, Pod Stárkou 4 – Sokol Michle
2. kolo turnaje, pak proběhlo 16. 4. 2016 a odehrálo se v Zásmukách -  TJ Sokol Zásmuky, Sokolská 305.
V obou kolech se naši dva stolní tenisté Roman Martínek a Karel Latta drželi na předních příčkách. Nakonec přišli pouze o dva body a stali se tak vítězi poháru. Pohár předával 7. 6. 2016 Ing. Vladimír Novák, starosta Prahy 10, který měl záštitu nad tímto turnajem.
Naši sportovci si ocenění moc užili a již se těší na další turnaj, na který byli pozváni – Vánoční. Velká gratulace kluci a jen tak dál.

Jiří Kubásek, Hana Bačíková, Hana Sejková

Fotogalerie:
     


V sobotu 4. června se konalo další Letní setkání rané péče  CSS Tloskov na farmě Skalka.
Celý týden jsme netrpělivě sledovali vývoj počasí a doufali, že nás sluníčko nezklame. Sobotní den byl od rána zalitý sluncem, realizační tým setkání na Skalce vše připravil a po deváté hodině jsme začali vítat první malé návštěvníky se svými rodinami. Setkání rané péče to je velká radost z potkávání se s těmi, kteří již rané péči odrostli, ale rádi se přijdou „ukázat“ i s těmi, které pravidelně navštěvujeme v jejich domácím prostředí.
Některé děti tradičně přinesly ukázat své žákovské knížky se samými jedničkami a my jsme na ně patřičně hrdé.
Slavnostní zahájení a přivítání se všemi pokračovalo přednáškou pro rodiče na téma Inkluze s Mgr. Kristou Hořákovou, sdílením zkušeností rodin i odborníků. Na děti čekaly naše dobrovolnice studentky s připraveným tvůrčím stolem, kde mohly malovat, stříhat a starší si vyrobit vlastní svíčku.
Celé dopoledne probíhalo také ve sportovním duchu na farmě se zvířátky, děti se mohly svézt na koni, vyzkoušely si hod na cíl, lovení drobných hraček v obilí a odpoledne si zaplavat ve vyhřívaném bazénu s posuvným dnem.  

Za tým rané péče Radka Jiroušková, vedoucí služby

Fotogalerie:
        

     


Dne 8. 6. 2016 (středa) pořádá CSS Tloskov den otevřených dveří od 9 do 15 hodin. Jako host vystoupí od cca 10 do 11 hodin zpěvačka Heidi Janků. Všichni zájemci o sociální služby i široká veřejnost jsou srdečně zváni.

Občerstvení bude zajištěno v naší kavárně. Zaměstnancům sociálních služeb z jiných zařízení můžeme vystavit potvrzení o absolvování exkurze (nutno nahlásit po příjezdu v infocentru).

Den otevřených dveří CSS Tloskov
SH Tloskov 2016

Klubík rané péče
V úterý 10. května se poprvé setkaly  maminky s dětmi rané péče Tloskov  v příjemné atmosféře klubu Na svobodě v Benešově. Díky nadšení maminky Lenky H., která se nabídla, že ráda pomůže tato setkávání organizovat  proběhlo příjemné odpoledne doplněné tvůrčími výtvarnými aktivitami, které paní Lenka připravila. Maminky si popovídaly u kávy a nakonec s dětmi v "hudebním koutku" zazpívaly a zahrály. Velký dík patří paní Lence, která zajistila od sponzorů také hračky a pomůcky na tvoření.
Za tým rané péče Radka JirouškováO pohár městské časti Prahy 10“  - pokračování
V boji o pohár ve stolním tenisu se pokračovalo dne 16.4.2016. Jedná se již o 11.ročník dvoukolového turnaje družstev pro sportovce s mentálním postižením. Za CSS Tloskov reprezentoval Karel Latta a Roman Martínek. Turnaje se účastní družstva ve třech výkonnostních skupinách. V první i druhé skupině v každém kole se hrají dvě dvouhry, čtyřhra a opět dvě dvouhry. Ve třetí skupině pouze dvouhry.
Záštitu nad turnajem převzal ing. Vladimír Novák, 1. zástupce starosty Prahy 10.
2. kolo turnaje, které proběhlo tentokrát 16. 4. 2016, se odehrálo v Zásmukách -  TJ Sokol Zásmuky, Sokolská 305. V tento den se naše družstvo z Tloskova opět utkalo s družstvy: Ledce, Slavoj Draci a Slavoj Rakety.
V obou kolech turnaje naši hráči přišli pouze o dva body a stali se tak vítězi poháru. Sportovcům gratulujeme. Slavnostní vyhlášení výsledků z obou kol proběhne v květnu v Praze, ceny bude předávat sám Ing. V. Novák.

J. Kubásek  

 


Drž rytmus s Čistou řekou Sázavou 8. - 10. 4. 2016

Více deště i odpadků, tak by se dal stručně shrnout jedenáctý ročník generálního úklidu řeky Sázavy. Při akci, která se uskutečnila pod heslem „Drž rytmus s Čistou řekou Sázavou“, dobrovolníci potřetí uklidili řeku v celé její délce, tedy téměř 200 kilometrů, a řadu jejích přítoků. S úklidem zde pomáhalo kolem tisíce lidí.

I naši uživatelé služeb se dne 8. 4. 2016 coby dobrovolníci zúčastnili této akce a to v 5.úseku vedoucího z Týnce nad Sázavou do Krhanic. Moc si ten den užili a měli radost, že mohli pomoci.  
Více na:
http://tourist.posazavi.com/cz/article.asp?article_id=6174 https://www.facebook.com/cista.reka.sazava  

Fotogalerie:


JARNÍ TURNAJ VE STOLNÍM  TENISE V NOVÉM BYDŽOVĚ 6. 4. 2016
Ve středu 6. 4. 2016 se stolní tenisté, přesněji sedm z našich stolních tenistů rozhodlo zúročit píli z tréninků a změřit síly se soupeři v Novém Bydžově. Turnaj pořádal, jako každý rok, Domov sociálních služeb Skřivany.
Hráči byli rozděleni do dvou výkonnostních skupin: A, B. Dále rozděleni do skupin (tabulek), vítězové z tabulek dále bojovali o medaile.
Den probíhal v bojovném duchu, každý sportovec se snažil o svůj nejlepší výkon. Čas byl i na popovídání s kamarády během pauzy mezi jednotlivými utkáními. Byl to „prima“ sportovní den a děkujeme za pozvání.
Sportovce podpořilo i Sdružení sport z. s., které uhradilo polovinu nákladů za dopravu.
A jak jsme se umístili:
Marian Novák: 3 x výhra, 1 prohra – 2.místo ve skupině B, bez postupu do finále.
Pavel Jirátko: 2 x výhra – postup do finále – 2 x prohra – konečné  3.místo v A skupině v kategorii muži nad 30 let.
Karel Latta: 1 x výhra, 2 x prohra – 4.místo ve skupině A.
Jitka Křížová: 4 x prohra – 5.místo ve skupině B.
Vlasta Barták: 3 x výhra, 1 prohra – 2.místo ve skupině B, bez postupu do finále.
Jolana Dumková: 3 x výhra, 1 prohra – konečné  2.místo ve skupině A v kategorii ženy nad 30 let.
David Folprecht: 2 x výhra, 2 x prohra – 3.místo ve skupině B, bez postupu do finále.
Gratulujeme.                   

Za všechny stolní tenisty, kteří Vás zdraví, Hana Bačíková

Fotogalerie:


S uživateli sociální rehabilitace pobytové jsme se zapojili do  Dne autismu – rozsviťte modře.

Den si všichni užili a večerní program zpestřil  svým hudebním vystoupením Adam Mišík.

Hanka Čejková, Radka Jiroušková

Fotogalerie:

 


„O pohár městské časti Prahy 10“

Tak právě o ten se rozhodli bojovat naši stolní tenisté, jmenovitě Karel Latta a Roman Martínek.
Turnaje se účastní družstva ve třech výkonnostních skupinách. V první i druhé skupině v každém kole se hrají dvě dvouhry, čtyřhra a opět dvě dvouhry. Ve třetí skupině pouze dvouhry. Tloskov měřil své síly v 1.skupině.
Nad 11. Ročníkem turnaje družstev ve stolním tenisu pro mentálně postižené sportovce převzal záštitu ing. Vladimír Novák, 1. zástupce starosty Prahy 10.
1. kolo turnaje 12. 3. 2016 se odehrálo v Praze, Michli, Pod Stárkou 4 – Sokol Michle. V tento den se naše družstvo z Tloskova utkalo s družstvy: Ledce, Slavoj Draci a Slavoj Rakety. Karel s Romanem první kolo rozehráli velice dobře a budeme jim držet pěsti i do dalšího kola, které proběhne:
16. 4. 2016 v Zásmukách – TJ Sokol Zásmuky, Sokolská 305
Slavnostní vyhlášení výsledků z obou kol proběhne v květnu v Praze, ceny bude předávat Ing. V. Novák.

 J. Kubásek

 

Zámek Tloskov na modro


V úterý 1. 3. 2016, od 9:50 bude hostem pořadu Telefonotéka, na vlnách Českého rozhlasu Vltava. http://www.rozhlas.cz/vltava/host/_zprava/matej-lipsky-reditel-centra-socialnich-sluzeb-tloskov--1587979.


Klub Rádia Tloskov přináší:

Kabrňáci - Klub Rádia Tloskov


Neřež - Klub Rádia TloskovPomáhej pohybem - Kabrňáci Tloskv

http://www.pomahejpohybem.cz/#projects

Hudební skupina Kabrňáci, složená výhradně z klientů z CSS, je flexibilním tělesem a hraje pro radost všem. Během každého měsíce skupina odehraje několik koncertů, vystupuje v dalších sociálních centrech, domovech pro seniory apod.
Centrum sociálních služeb (CSS) Tloskov je centrem služeb s celostátní působností. Nabízí pomocnou ruku všem, kteří se díky svému zdravotnímu stavu (zejména mentálnímu postižení) ocitli v nepříznivé situaci. Cílem CSS Tloskov není těmto lidem pouze zajistit nejnutnější základní potřeby, ale nabídnout příjemné prožitky, pohodové klima a najít smysl života dle vlastních představ.
Z těchto důvodů se snažíme klientům nabízet nejrůznější aktivity – sport, hudbu, keramiku, divadlo atd. V roce 1973 inicioval tehdejší ředitel Antonín Dušek založení hudební skupiny Kabrňáci a skupinu vede již 43 let . Vycházel z předpokladů a mnoha výzkumů, že vliv hudby na organismus člověka je velmi přínosný a může pomoci i lidem s poškozením mozku.
Díky nadačnímu příspěvku si budou moci muzikanti koupit kvalitnější nástroje a vysílačový komunikátor pro dva nevidomé muzikanty a zúčastnit se festivalů v České republice a v zahraničí.
Cíl: 62 000 Kč
Děkujeme za Vaši podporu!

27. ročník Sportovních her se uskuteční v termínu od 24. 5. do 26. 5. 2016 v Juniorcampu na Nové Živohošti.
Podrobnější informace zde naleznete do konce února 2016.


Dne 8. 6. 2016 (středa) pořádá CSS Tloskov den otevřených dveří od 9 do 15 hodin. Jako host vystoupí od cca 10 do 11 hodin zpěvačka Heidi Janků. Všichni zájemci o sociální služby i široká veřejnost jsou srdečně zváni.

Občerstvení bude zajištěno v naší kavárně. Zaměstnancům sociálních služeb z jiných zařízení můžeme vystavit potvrzení o absolvování exkurze (nutno nahlásit po příjezdu v infocentru).


Tloskov PF 2016

Tloskov - Predátoři

V pátek 4. 12. 2015 se  opět po roce uskutečnilo setkání rodin rané péče s Mikulášem a Andělem v kavárně CSS Tloskov.

Kavárna se zaplnila do posledního místa, a tak měl Mikuláš s Andělem plné ruce práce, než vyslechl všechny básničky, písničky a přání dětí.

Každý dostal za odměnu malý dáreček a sladkou čokoládičku.

Děti nadšeně ukazovaly rodičům své odměny a mohly si navíc  vyrobit čertíka a vánoční stromeček z papíru.

Sváteční odpoledne rychle uteklo  v milé předvánoční atmosféře a všichni jsme se rozloučili s přáním všeho dobrého do nového roku.

Za tým rané péče R. Jiroušková

    

Klub Rádia Tloskov - koncert

V NÁRODNÍ TURNAJ – STOLNÍ TENIS, DVŮR KRÁLOVÉ 13. 11. – 15. 11. 2015

 
Sportovci  CSS Tloskov aktivně hrající stolní tenis, vyjeli jako každý rok změřit své síly na Národní turnaj do Dvora Králové. Tentokrát v zastoupení: Jiří Kubásek – hrající partner, Roman Martínek, Vlastimil Barták a Karel Latta.
Turnaj byl slavnostně zahájen 13. 11. 2015 nástupem a vztyčením olympijské vlajky ve 13.30 hodin. Dále následovaly rozřazovací zápasy čtyřher. V kategorii čtyřher unified byl Vlasta Barták s Jirkou Kubáskem zařazeni do druhé skupiny ze šesti. Svou bojovností dokázali pak v této skupině vyhrát a vystoupili na stupeň nejvyšší. V kategorii čtyřher – muži byli Roman Martínek a Kája Latta nasazeni do první, nejkvalitnější skupiny ze šesti celkových. Zde obstáli a vybojovali 3. místo.
Druhý den, v sobotu 14. 11. 2015, hned od rána probíhalo rozřazování hráčů do dvouher. Poté mohl začít boj o medaile. V kategorii muži do 30 let Karel Latta bojoval opět v nejvyšší skupině (celkem 5 skupin) a probojoval se na 3. místo. V kategorii mužů nad 30 let bylo celkem 10 skupin. Roman Martínek soutěžil ve čtvrté skupině a skončil na krásném 2. místě. Vlasta Barták pak v šesté skupině skončil těsně pod „bednou“ na 4. místě.
Ještě nesmím zapomenout, že během závodů probíhala dovednostní soutěž ve stolním tenise, kde Roman Martínek prokázal svůj um a skončil v této soutěži na 1. místě. Jako host na Národním turnaji byla pozvána Hana Vítková, které reprezentuje ČR ve stolním tenise.
Nezbývá, než všem pogratulovat ke krásným výsledkům a  sportovnímu nasazení.

Jiří Kubásek


V neděli 15. 11. 2015 proběhne v Centru sociálních služeb Tloskov II. ročník Evropského dne muzikoterapie. Celá akce se uskuteční zdarma od 9:00 do 13:00 (Tloskov 1, Neveklov). Nebudou chybět workshopy předních muzikoterapeutů např. Jany Weber, Matěje Lipského, Anny Neuwirthové, Lubomíra Holzera a dalších. Hudební vystoupení Jiřího Pazoura a Josefa Krčka. Pro program a přihlášení do workshopů kontaktujte email: asistentka@tloskov.cz.

Další informace také na https://www.facebook.com/CentrumSocialnichSluzebTloskov/

II. ročník Evropského dne muzikoterapie


V týdnu od 9. 11. – do 13. 11. 2015 se služba raná péče Tloskov připojuje do akce Týden rané péče organizovanou Společností rané péče.
Záštitu nad kampaní převzala ministryně práce a sociálních věcí Mgr. Michaela Marksová a Asociace krajů České republiky.

Týden RANÉ PÉČE
Další info po kliknutí


Večer v  pondělí 5. 10. 2015 proběhla přednáška v Klubu SHM Neveklov v Zahradním klubu   „Dešťovka“.  Maminky požádali o vhled do problematiky dětí s poruchami autistického spektra (PAS)  a prezentaci rané péče CSS Tloskov.

V příjemném prostředí klubu se rozvinula debata se spoustou otázek ohledně individuální práce s dětmi s PAS, strukturování prostředí, komunikace a vizualizace (fotky, obrázky).

PhDr. Radka Jiroušková, vedoucí služby raná péče


XIII. ročník Memoriálu L. Zemana v malé kopané

Krásné slunečné ráno v sobotu 19. 9. potěšilo všechny příznivce fotbalu a zvláště a účastníky XIII. ročníku Memoriálu L. Zemana, který se konal tradičně v zámeckém parku v Tloskově.
Krátkým proslovem a slavnostním výkopem zahájil ředitel PhDr. M. Lipský v 9.30 hod boje o poháry.
Své síly si přišly změřit a bojovat o hattrick bojovnice z Big sester opět s týmem Blaženky a dalšími 3 týmy fotbalistů z Tloskova a Kladna.
Týmy bojovaly s plným nasazením a v boji o 1. místo rozhodly až součty bodů, protože vzájemný zápas Big sester a týmu Modří Tloskov byl nerozhodný. Nakonec si v letošním roce největší pohár zaslouženě odnesli Modří Tloskov, a to díky výbornému střeleckému úspěchu Karla Latty, který dal v jednom zápase 4 góly!!!
Ve druhé skupině oslabení muži bojovali všichni „o bednu“ neboť ve stejný termín probíhaly závody Dračích lodí.  Chlapi hráli dvoukolově a o celkovém vítězi rozhodlo druhé kolo – opět obhájili Draci Zderadice.
I když letošní ročník Memoriálu nebyl střelecky tak úspěšný,  všichni si užili fotbalovou atmosféru a vše nadšeně „rozebírali“ u občerstvení, které tradičně zajistilo Sdružení Sport z.s .
Velký dík patří jako vždy všem organizátorům z CSS Tloskov a Sdružení Sport z. s., bez jejichž pomoci bychom tak skvělé  akce nemohli pořádat.

Fotogalerii si můžete prohlédnout na našem Facebooku.

Za Sdružení Sport  z. s.  R. Jiroušková


Sportovní hry v Berlíně 11. 9. 2015 – 13. 9. 2015    

Sportovci CSS Tloskov se poprvé zúčastnili díky podpoře Sdružení Sport z.s. a CSS Tloskov Sportovních her v Berlíně. Letos proběhl již 35. ročník, pořádaný každoročně SCL Sportclub Lebenshilfe Berlin e.V.
Sdružení Sport z.s. zajistilo pro sportovce pitný režim a občerstvení po celou dobu pobytu a CSS poskytlo bezplatně dopravu a doprovodné osoby.
12. 9. 2015 se na krásném atletickém stadionu v Berlíně sešlo okolo 800 sportovců (jiné roky jich prý bylo až 1000). Akce byla zahájena slavnostním nástupem všech sportovců a průvodem okolo stadionu. Mimo nás z Čech si přijeli poměřit síly sportovci ze Slovenska, Polska a Chorvatska.
Sportovalo se v atletických disciplínách – běhu přes překážky 30 m, běhu 50 m a 400 m, vrhu koulí, hodu kriketovým míčkem, hodu na basketbalový koš, kopu na malou branku, skoku do dálky, hodu na cíl, kopu na cíl.
Každý sportovec se mohl zúčastnit disciplín dle svých schopností a možností. Odměnou bylo všem slavnostní vyhodnocení, medaile za splněné disciplíny a diplom za účast.
Počasí se vydařilo, všichni si našli nové kamarády a odcházelo se ze stadionu se silnými zážitky. Večer pro sportovce hostitelé připravili „grilovačku“ a posezení s hudbou, kde si ještě všichni mohli vyměnit své dojmy.

Fotogalerii si můžete prohlédnout na našem Facebooku.

Za Sdružení Sport z.s. Bačíková Hana a Jiroušková Radka  


SPOLEK Lidem blíž, z.s. POŘÁDÁ
II. ZÁCHRANÁŘSKÝ DEN V CSS TLOSKOV 17.9.2015

Po úspěšném loňském Záchranářském dni pořádá spolek Lidem blíž z.s., ve spolupráci s CSS Tloskov , II. Záchranářský den, tentokráte s jinými složkami záchranného systému. Dopolední blok programu je určen nižšímu stupni ZŠ J. Kubelíka Neveklov, odpolední pak klientům CSS Tloskov.
  8,30 – 11,30 hod. – pro nižší stupeň ZŠ J.  Kubelíka, Neveklov
12,30 – 14,30 hod. – pro klienty CSS Tloskov

CO NA VÁS ČEKÁ:
1)    Stanoviště Policie ČR
2)    Stanoviště s hasiči
3)    Stanoviště se psy a psovody
4)    Stanoviště s myslivci
Po celou dobu trvání akce bude probíhat malování drobných motivů na obličej.


Výzva k podaní nabídek a Zadávací podmínky pro nabídky na akci Výměna střešních oken v objektech 2,3,12,13, CSS Tloskov 1, Neveklov (pdf)


 

Naši klienti prožívají rekreační sporty s trojnásobnou „Královnou bílé stopy“ a nejúspěšnější lyžařkou ČR v alpském lyžování – Šárkou Strachovou

Někteří z našich klientů (služby domov pro osoby se zdravotním postižením a chráněné bydlení) dostali šanci pracovní příležitosti na barokním statku Favory Horses Benice. A co více, při práci a péči o nádherné starokladrubské koně našli i spoustu přátel. A ne ledajakých. Mezi nejoblíbenější patří lyžařka Šárka Strachová a její manžel Antonín. Naši klienti, přestože CSS Tloskov nabízí množství sportovních aktivit a sami klienti vlastní i osobní sportovní vybavení (kola, lyže, tenisové vybavení…), v posledních letech občas raději volili pasivnější „moderní“ formu zábavy – PC, TV, DVD… A náhle nová motivace – s Šárkou na trénink na kolech. Šárčin manžel zajistil super špičkové vybavení – od kol až po vesty a pak tedy hurá z Benic do Tloskova a zpět. Přestože nešlo o žádný maratón, připočteme-li letní slunce a tropické teploty, zapotila se celá výprava. Osvěžením v Tloskově bylo nejen občerstvení, které klienti pro hosty připravili, ale i senzační nálada, která ani na chvilku nechyběla.  Klienti neopomněli Šárku seznámit se svými sportovními úspěchy ze speciálních olympiád a předvedli se s medailemi z USA, Španělska… i odjinud.

        


U sportu zůstaneme i dále, již za 14 dní chystáme natáčení rozhovoru do internetového rádia právě se Šárkou Strachovou. Reportérem bude náš klient Jiří Karlík. Tak si nás nezapomeňte pustit. Určitě to bude zajímavé…

Za CSS Tloskov: Mgr. Hana Charvátová, vedoucí úseku sociálních služeb

 

Plakát

Dne 17. 6. 2015 proběhne v CSS Tloskov, v době od 9:00 - 15:00 hod. „Den otevřených dveří“. Těšit se můžete na setkání s klienty, zaměstnanci, prohlídku interiérů a venkovních prostor zámeckého parku, Farmu Skalka a bohatý doprovodný program. V případě pěkného počasí máme pro hosty připravenu přepravu z areálu Tloskov na farmu Skalka kočárem s kladrubským spřežením, divadelní soubor Šumajzl předvede vtipné představení za hudebního doprovodu kapely Kabrňáci a představíme Vám nové CD, které Kabrňáci natočili již jako třetí v pořadí. Samozřejmostí je i prohlídka dílen a ateliérů a možnost zakoupit výrobky za příznivé ceny. Občerstvení zajištěno ve zdejší příjemné kavárně.
Těšíme se na Vaši účast, vítáni zájemci o službu i široká veřejnost.

Den otevřených dveří CSS Tloskov 2015

Plakát se po kliknutí zvětší :-)

Den bojových umění Tloskov

Setkáni rodin RP - 6. 6. 2015 (fotogalerie po kliknutí)


Ve dnech 26. – 28. 5. 2015 se opět po roce konaly v Tobogán kempu na Nové Živohošti XXVI. SPORTOVNÍ HRY pro sportovce s mentálním a kombinovaným postižením s mezinárodní účastí.

V průběhu třech dní soutěžilo celkem 333 sportovců v plaveckých a lehkoatletických disciplínách, v přizpůsobených disciplínách pro sportovce s vyšší mírou podpory, terénním běhu, v bocce, stolním tenisu, přehazované, malé kopané a ukázkovém sportu volejbalu, tradičně se malou kopanou zakončily sportovní souboje.

V úterý 26. 5. 2015 po ubytování se sportovci dle své výkonnosti připravovali na odjezdy na plavecké závody do Tloskova a na Měřín. Ti s vyšší mírou podpory závodili v několika disciplínách v bazénu s posuvným dnem v Tloskově a plavci bojovali v plaveckém bazénu a na tobogánu na Měříně. Večer se všichni vrátili do kempu a den zakončili společnou diskotékou.
Středa byla otevřena slavnostním zahájením v areálu kempu, zapálením ohně a přivítáním hostů. Sportovce přijela osobně podpořit a pozdravit Šárka Straková - naše úspěšná reprezentantka ve sjezdovém lyžování a slalumu. Na hlavním prostranství proběhly přizpůsobené atletické disciplíny „Zkus, co dokážeš“, kde pomáhala řada dobrovolníků a zaměstnanců CSS Tloskov sportovcům s vyšší mírou podpory při plnění patnácti disciplín. Zde vyhrávali všichni a všichni byli odměněni, někteří pokračovali týmovými soutěžemi „Zkus, co dokážeš“.
Atleti bojovali o medaile a stužky v divizích po osmi (dle pravidel Speciálních olympiád). Ve skoku dalekém, běhu na 60 m, hodu kriketovým míčkem a hodu granátem. Jen stolní tenisté hráli v tělocvičně v Tloskově a za ostatními přijeli po předání medailí.
Nedílnou součástí našich her je doprovodný a kulturní program. V letošním roce přijela sportovce pobavit hudební skupina Candles z Neveklova moderátorka Mgr. Jana Špačková. Sportovci si zazpívali, zatančili, vysoutěžili si CD skupiny Kabrňáci a jiné drobné odměny. Poté se pustili do bojů o medaile, tentokrát v kolektivních sportech bocce a přehazované. Sportovně náročný středeční den byl zakončen diskotékou a večerním ohňostrojem nad Slapskou přehradou.
Ve čtvrtek ráno trenéři a volontéři připravovali běžce na terénní běh, volejbalisté rozehráli napínavý souboj s partnery (Unified) a fotbalisté se opět za slunečného počasí chystali bojovat o poslední sady medailí společně se sportovci v bocce.
Poslední medaile byly předány krátce před obědem, všichni se loučili se slovy „za rok zase na viděnou…“ a rozjeli se do svých domovů.
Sportovní hry proběhly s maximálním nasazením realizačního týmu CSS Tloskov, s podporou ředitele CSS Mgr. Matěje Lipského, Ph.D.  a Sdružením Sport, které podporuje všechny sportovce CSS Tloskov v jejich sportovních aktivitách.
                                                                                                           Světlana Drábová Fotogalerii připravujeme 

 

 


Seni cup v Havlíčkově Brodu – 20. 5. 2015
Již potřetí se naši fotbalisté CSS Tloskov rozjeli změřit své fotbalové síly do Havlíčkova Brodu. Tentokrát na 10. ročník turnaje Seni cup vyrazili jsme ve složení: J. Karlík, R. Martínek, M. Kaprál, M. Novák, J. Dumková, K. Latta. Sdružení Sport podpořilo sportovce a přispělo polovinou nákladů na dopravu.
Letošními hosty byli herec a režisér Jakub Kohák a zpěvák Martin Maxa.
Počasí tento den bylo proměnlivé, mrholení, měnící se v silný déšť. To však neodradilo pořadatele ani sportovce ze 14 fotbalových týmů, aby se do soubojů pustili s plným nasazením. Týmy byly rozděleny do dvou tabulek, kde se sehrály zápasy každý s každým. První a druhé mužstvo z tabulky pak pokračovalo do finále o nejcennější kovy.
Naši sportovci třikrát vyhrály, dvakrát prohrály a jedenkrát remízovaly. To však na postup nestačilo. Celkově po sečtení všech bodů naše mužstvo (s jednou ženou) skončilo na 7. místě. Nutno dodat, že v bráně nás hodně podržel Jirka Karlík, který vychytal spoustu „tutovek“.
Nezoufáme, přivezli jsme si spoustu zážitků a krásných cen. Už teď se těšíme na další závody.

Za všechny fotbalisty H.Bačíková

Fotogalerie


Pro letní měsíce (červen, čevenec) hledáme zaměstnance na pracovní pozici Pracovník v sociálních službách. Práce je vhodná i pro studenty, kteří shánějí letní brigádu a dosáhli 18 let. V případě zájmu kontakt:   Mgr. Jana Sajdlová, ved. odd. Správa LZ - personalistka, tel.: 317 740 118, mobil: 736 483 609.Plakát a program se po kliknutí zvětší.Dovolujeme si Vás srdečně pozvat ve středu 25. 3. 2015 od 13:00 hod. do kinosálu CSS Tloskov na setkání s ředitelem. Cílem setkání je projednání Rozvojového plánu CSS Tloskov na následující 3 roky. Vítáni jsou především naši klienti, rodiče a opatrovníci našich klientů, naši zaměstnanci, odbory, zástupci města Neveklov, zástupci spolku Lidem Blíž a Sdružení Sport, Nadace při CSS Tloskov.
Zváni jsou také ti, na které jsme zapomněli, a mají zájem být tohoto jednání účastni.


26. ročník Sportovních her se uskuteční v termínu od 26.5. do 28.5.2015 v Juniorcampu na Nové Živohošti.

Podrobnější informace zde naleznete od poloviny února 2015.


Adventní setkání rodin Rané péče s návštěvou Mikuláše proběhlo v pátek 28. 11. 2014 od  patnácti hodin již druhým rokem v příjemné,  vánočně vyzdobené kavárně v CSS Tloskov. Po společném přivítání a zapálení první adventní svíčky jsme již netrpělivě všichni očekávali příchod Mikuláše s Andělem, ale někteří se obávali i příchodu čertů. A tak se všem ulevilo, když se ve dveřích objevil pouze Mikuláš a Anděl s košíčkem plným dárečků pro naše nejmenší. Kavárnou se linuly dětské písničky, říkanky, ale i modlitbičky, kterými nás všechny děti velice potěšily. Rodiče si mohli popovídat a vychutnat kávu, když děti tvořily „vánoční kapříky“, odpoledne se schýlilo k večeru a někteří se rozloučili s přáním klidných a šťastných svátků.  Ostatní využili nabídky relaxace v našem bazénu. Také my se připojujeme k tomuto přání  a těšíme se na další milá setkání v příštím roce.

Za tým Rané péče R. Jiroušková


VÁNOČNÍ KONCERT MAGDY MALÉ V BETLÉMSKÉ KAPLI

Dne 22. 11. 2014 se někteří klienti CSS Tloskov, na osobní pozvání zpěvačky Magdy Malé, zúčastnili Vánočního koncertu s křtem jejího nového CD. Koncert se konal v malebném prostředí Betlémské kaple v Praze, které prošla rekonstrukcí a dnes slouží pro slavnostní příležitosti a vystoupení.

Koncert se klientům velice líbil. Kromě Magdy Malé na koncertě vystoupila Marcela Březinová, Vlastimil Harapes, Radek Žalud, Petr Dopita a Ladislav Hron, který mimo to celý večer vtipně komentoval. Společným zpěvem vánočních koled s Magdou Malou jsme všichni navodili atmosféru Vánoc.

Na závěr koncertu předal Pavel Jirátko zpěvačce kytici, jako poděkování za pozvání. Všem popřál krásné prožití Vánočních svátků.


Tradiční podzimní Den s Boccou v Tloskově

Ve čtvrtek 20. 11.2014 v dopoledních hodinách proběhl již třetí ročník turnaje v Bocce o putovní pohár.

Opět přijeli naši přátelé ze základní školy praktické z Benešova – dva týmy, na které již netrpělivě čekaly čtyři týmy z Tloskova a hlavně Milan Zvára, který se těšil, že se svým týmem obhájí již po třetí první místo! 

První zápasy byly velice vyrovnané, překvapivé pro Benešov, který vítězil, ale po krátké přestávce s občerstvením na kavárně se vše obrátilo a nakonec skutečně tým „ Růžek“ Milana Zváry vítězství obhájil a z rukou p. ředitele M. Lipského obdržel pohár

Radost domácích byla obrovská, ale chtěli jsme ještě dát Benešovu šanci a vyhlásili jsme soutěž trenérů. I zde byl Tloskov jasným favoritem (4:0), a tak benešovští odjeli alespoň s pěknými dárky, které pro ně organizátoři připravili.

Odpoledne patřilo sportovcům s vyšší mírou podpory, kteří si přišli individuálně vyzkoušet 6 disciplín se zaměřením na boccu.

Děkujeme všem za podporu úžasné sportovní atmosféry.

Za organizátory R. Jiroušková

 


 

V rámci  kampaně Týden  rané péče proběhne prezentace rané péče Tloskov (PhDr. R. Jiroušková a Mgr. S. Drábová). Pozvánka na seminář (po kliknutí).


Týden rané péče (po kliknutí)


Raná péče, setkání 2014

Do Centra sociálních služeb Tloskov hledáme ergoterapeuta na celý úvazek, nástup možný ihned.  Jedná se o jednosměnný provoz, pracovní poměr bude sjednán na dobu určitou, a to do 30. 06. 2017 (zástup za MD). Požadujeme: vzdělání VŠ –  Bc. – zdravotní: Ergoterapeut (případně výjimky dle zákona č. 96/2004 Sb.), praxe ve zdravotnictví nebo sociálních službách vítána. Podrobnosti můžete získat u p. Sajdlové, tel.: 317740118, 736483609.


Do Centra sociálních služeb Tloskov hledáme fyzioterapeuta na celý úvazek, nástup možný od 01. 01. 2015.  Jedná se o jednosměnný provoz, pracovní poměr bude sjednán na dobu určitou, a to do 31. 12. 2015, s možností prodloužení až na dobu neurčitou. Požadujeme: vzdělání VŠ – Mgr., Bc. – zdravotní: Fyzioterapeut (případně výjimky dle zákona č. 96/2004 Sb.), praxe ve zdravotnictví nebo sociálních službách vítána. Podrobnosti můžete získat u p. Sajdlové, tel.: 317740118, 736483609.


Dne 22. 10. 2014 zavítali na Farmu Skalka v rámci výukové exkurse studenti a profesoři Střední školy chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem.

I když nám v ten den počasí moc nepřálo, shlédli celý areál Farmy Skalka CSS Tloskov, včetně vnitřních prostor zooterapie. V kryté hale studenti viděli i krátkou ukázku Aktivity s využitím koní.

Těšíme se na další spolupráci.


Den otevřených dveří a 55. výročí založení sociálních služeb v Tloskově

12. září 2014 proběhl v Centru sociálních služeb Tloskov „Den otevřených dveří“, tentokrát v duchu připomenutí již 55. výročí od zahájení poskytování sociálních služeb ve zdejším zařízení (1. 11. 1959).

Zatímco dříve (1959-2007) zde byla pouze jediná pobytová služba, dnes jich CSS Tloskov nabízí celkem 6 – od terénních, přes ambulantní i pobytové. Cílové skupiny jednotlivých služeb zahrnují široké spektrum zdravotního postižení či sociálně nepříznivé situace a každý zájemce o službu je zadavatelem zakázky tak, aby daný druh služby a stanovení míry podpory maximálně reflektoval jeho potřeby a zároveň respektoval přirozené vztahy s blízkými osobami a okolní komunitou. CSS Tloskov, v rámci tzv. „transformace“, má za cíl především humanizaci služeb a začlenění klientely do běžného života, a to s využíváním přirozených vazeb a příležitostí. Doposud se podařilo umístit klienty služby „chráněné bydlení“ do dvou komunitních bytů (Neveklov, Benešov) a i přes počáteční nejistoty, adaptace na nové prostředí a sousedské soužití, dopadla velmi dobře. Přátelské vazby, ale i povinnosti plynoucí z pracovních i jiných povinností, fungují přirozeně a díky průběžné podpoře zaměstnanců, bez stresujících situací.

Ale zpět ke dni „otevřených dveří“. Ačkoli nám počasí nepřálo a kvůli dešti jsme nemohli uskutečnit celý plánovaný doprovodný program pro hosty (např. jízdu kočárem s kladrubským spřežením po zámeckém areálu k farmě Skalka, zajišťovaným ve spolupráci s FAVORY HORSES s.r.o, Benice), návštěvníci byli přítomni zahájení vysílání internetového „Radia Tloskov“ (jehož hlavním cílem je zajistit klientům roli reportérů při rozhovorech se známými osobnostmi), vyslechnout známé písničky v podání kapely „Kabrňáci“ a Františka Nedvěda mladšího, popovídat si s klienty o životě v Tloskově, nahlédnout do tajů terapeutických technik, prohlédnout si několik řemeslnických dílen (popř. zakoupit si některý z výrobků), projít se lesoparkem na nedalekou farmu Skalka, či jen zavzpomínat na časy minulé…

Napočítali jsme 138 zapsaných hostů, ale zřejmě jich bylo ještě o něco více.

Pozvání na den otevřených dveří přijali i hosté z Nizozemí, kteří zde současně byli v roli i odborných konzultantů, zejména v oblasti fyzioterapie a aktuálně i orofaciální stimulace.

Chtěla bych závěrem poděkovat za spolupráci městu Neveklov, nejen v roli úřední instituce, ale za činnost spojenou s rolí „veřejného opatrovníka“ našich klientů, dále všem dárcům a sponzorům, ale i prostým lidem, kteří pomohou dobrým skutkem, nebo teplým slovem.

Největší díl poděkování však patří zaměstnancům v Tloskově, zejména těm v přímé péči, kteří bez ohledu na nepřetržitý provoz a plat (který by si jistě, vzhledem k jejich obětavé práci a stále se zvyšujícím nárokům na kvalitu, zasloužil mnohem vyššího ocenění), s každodenním přičiněním vykonávají své poslání s nejvyšší možnou kompetencí pro dobro druhých. Chtěla bych tedy všem současným i bývalým zaměstnancům vzkázat upřímné „děkuji“ za Vaše každodenní přispění do společného díla a Tloskov mohl být tím, čím je. Důležitým a podstatným faktem zůstává, že díky přispění poctivé práce každého jednotlivce, se CSS Tloskov řadí mezi prestižní poskytovatele sociálních služeb, důkazem čehož jsou nejen pozitivní ohlasy návštěvníků dne „otevřených dveří“, ale zejména samotných klientů a jejich blízkých osob.

A vzkaz pro veřejnost? Děkujeme, že jste nás přišli navštívit a pokud třeba i Vy potřebujete pomoc, radu či konzultaci, neváhejte se n nás obrátit.  Jsme tu přeci pro Vás.

Za CSS Tloskov Mgr. Hana Charvátová


Zahájeno vysílání internetového Rádia Tloskov. Poslouchej nás zde.


Letní Evropské hry SO 2014 – Antverpy – 9.9. – 21.9.2014 (po kliknutí)
Další odkazy: http://www.specialolympics.czhttp://benesovsky.denik.cz


ZÁCHRANÁŘSKÝ DEN V TLOSKOVĚ

Dne 18.9.2014 pořádal spolek Lidem blíž z.s. ve spolupráci s CSS Tloskov Záchranářský den. Cílem spolku jsou veškeré činnosti směřující k aktivizaci, seberealizaci, podpoře a zvyšování kompetencí osob s postižením společně s jejich přáteli, příznivci, rodinnými příslušníky, pracovníky, ...

Na Záchranářský den přijeli prezentovat svou službu záchranáři z Dobříčkova u Prahy, dále profesionální hasičský sbor Jílové u Prahy, sbor dobrovolných hasičů z Jablonné nad Vltavou a Neveklova, seniorské družstvo z Vraného nad Vltavou, které s sebou dokonce přivezlo starou koňskou stříkačku.

Dopoledne bylo věnováno osvětě dětem nižšího stupně ZŠ Jana Kubelíka Neveklov, odpoledne byl stejný program pro klienty CSS Tloskov.

Všichni si u záchranářů mohli vyzkoušet jak resuscitovat, jak se zraněný poutá na přepravní lehátko…. U hasičů si na vlastní kůži vyzkoušeli jak hasit (stříkačkou na cíl), jak musí spolupracovat, když je třeba pumpovat ruční stříkačkou. Zájem byl i o vybavení celých hasičských aut, o vyzkoušení přileb, nechyběla spousta všetečných otázek…

Dokonce i počasí nám ten den přálo, takže balónky přání, kam si každý své tajné přání napsal, či nakreslil, se vznášely vysoko do oblak.

Nechybělo ani malé občerstvení v kavárně CSS Tloskov a na závěr svezení mašinkou po celém areálu CSS Tloskov. Všichni si tento den užili a my už se těšíme na další společnou akci. Závěrem patří velké poděkování všem, kteří pomohli zorganizovat tento den.

Za spolek Lidem blíž, z.s.  Hana Bačíková

 


XII. ročník Memoriálu L. Zemana v malé kopané

Opět po roce se sešli příznivci sportu a fotbalu zvláště v sobotu 13. 9. 2014 v rámci oslav 55. výročí založení Centra sociálních služeb na XII. ročníku Memoriálu L. Zemana, který tradičně pořádá Sdružení Sport s podporou CSS Tloskov v krásném areálu zámeckého parku.

V průběhu přípravného týdne se organizátoři snažili „poručit větru a dešti“, ale příroda zvítězila, a tak se turnaj po několika letech slunečného počasí přestěhoval do tělocvičny.

Slavnostní zahájení a „judistický“ výkop p. ředitele Mgr. Matěje Lipského, Ph.D. tak odstartoval další ročník již tradičního turnaje.

Hlavní rozhodčí Lukáš Rabiňák si poradil s menším počtem týmů ve skupině „A“ dvoukolovými zápasy. Po celý den se bojovalo o tradiční poháry a závěrečný zápas vítězek žen Big sestres a Elektro Kohoutek (muži) 8:3 zakončil fotbalový den v Tloskově.                

Děkujeme týmům Tloskov 1, Tloskov 2, Kladnu, Blaženkám, Big sester, Elektro Kohoutkům, Ďáblům a Drakům Zderadice za úžasnou fotbalovou atmosféru.   

Tým organizátorů Sdružení Sport a CSS Tloskov                                                                                                                                                              R. Jiroušková

 


Článek "Sdružení Sport pomáhá postižením sportovcům" zde.


Tloskov, oslava 55. výročí

Tloskov - Memoriál 2014


Promenádní koncert na zámku Tloskov - 10. 8. 2014

Nádherný slunečný den provázel nedělní odpoledne probíhajících promenádních zastaveníček při hudbě komorních souborů v podání umělců z Evropy, Asie a USA, organizovaných sdružením Ameropa, o.s. pod vedením Mgr. Ady Slivanské. Lahodné tóny smyčců či dechových nástrojů, znějících ve stínu vzrostlých stromů zámeckého nádvoří a parku, zpříjemnily letní podvečer všem divákům různých věkových kategorií. Nepatrná kratičká dešťová přeháňka nebyla překážkou, ba naopak příjemným osvěžením horkého dne a nabídla přítomným vyslechnutí části programu v klenutém podloubí před prostory zámecké kavárny.

Předností celého koncertu je, kromě uměleckého zážitku, především neformálnost, variabilita programu, možnost procházek, průběžného občerstvení a vychutnání celkové atmosféry, kterou dotváří okolní zeleň, modrá obloha a paprsky slunce. Těžko se divit, že posluchači nešetřili chválou a odn��šeli si krásné dojmy. Zatímco někteří diváci dojeli do Tloskova až z hlučné a rozpálené matičky Prahy, hostů Neveklovska bychom byli velmi rádi uvítali mnohem více. Ale věříme, že promenádní koncerty budou mít v tloskovském areálu svou tradici a že se i pro místní spoluobčany stanou žádanou chvilkou pro příjemně strávený čas. Zveme tedy již dnes, na příští ročník plánovaného koncertu, všechny milovníky pěkné hudby a pohodové atmosféry, nebo jen náhodné kolemjdoucí, kteří se ve své cestě jen na chviličku zastaví…

Poděkování patří Městskému úřadu v Neveklově za spolupráci při přípravě koncertu, panu starostovi, Ing. Slabému, za úvodní zahajovací slova, plynoucí z duše muzikanta a v neposlední řadě i Mgr. Petru Voříškovi, za zajištění prostor auly základní školy, jako záložní kulturní stánek, pokud by snad bývala chtěla letní bouře vládnouti obloze.

Těm, kteří přišli, děkujeme za účast a ostatní srdečně zveme na příští ročník. Těšíme se na Vás!

Za CSS Tloskov Mgr. Hana Charvátová

 


ZÁJMOVÁ AKTIVITA NA FARMĚ ZAČALA

 Dne 4. 7. 2014 jsme zahájili zájmovou aktivitu s koňmi a jinými zvířaty. Na aktivitě mají děti bohaté vyžití a prostor k čerpání dovedností a znalostí. Učí se zde nejen jak jezdit na koni, ale i co koně a jiná zvířátka potřebují ke spokojenému životu. Vše je vedeno zábavnou formou, a tak je zde prostor pro různé soutěže, hry či výtvarnou tvorbu.

Zájem o aktivitu je velký, a proto jsme nuceni vzhledem ke kapacitě další zájemce odkazovat na později.  

Moc všem děkujeme za důvěru a těšíme se na viděnou11. LETNÍ ČESKÁ SPECIÁLNÍ OLYMPIÁDA 

Speciální olympiáda (SO) se konala v Brně ve dnech 30. 6.  - 3. 7. 2014.  Zúčastnilo se asi 500 mentálně handicapovaných sportovců z celé republiky. Byla pořádána Českým hnutím speciálních olympiád (ČHSO) a Vysokoškolským sportovním klubem Univerzita Brno.

Olympijský oheň tradičně zapálila Jarmila Kratochvílová spolu se sportovcem speciálních olympiád. Po zahájení sportovcům a dalším zúčastněným zazpívala Lucie Bílá a František Nedvěd mladší.

Z našeho Sportovního klubu Světáci Tloskov reprezentovalo 7 sportovců, 1 partner do unified (smíšených) sportů. Sportovce doprovodily a podpořily trenérky H. Čejková a R. Jiroušková.

Vladímír Žiga a Tomáš Albrecht závodili v plavání (50m prsa). Tomáš získal bronzovou medaili a Vladimír stříbrnou. 

Lucie Kvaková, Andrea Gabrielová, Jaroslav Jelínek a Roman Martínek hráli kolektivní bocce a vybojovali zlatou medaili. Lucie a Roman závodili i v kategorii jednotlivců a oba získali stříbrnou medaili.

Sportovec Karel Latta  s partnerem Jiřím Kubáskem ve stolním tenise unified čtyřhru dotáhli do vítězného konce-zlatá medaile. Karel ještě zvítězil ve dvouhře.

Lucie Kvaková, Karel Latta a Jiří Kubásek tuto olympiádu absolvovali v rámci přípravy na Evropské hry do belgických Antverp, kam odletí 9. září 2014. Přejeme jim, aby byli úspěšní jako na SO v Brně. 

Všem sportovcům děkujeme za příkladnou reprezentaci a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů.

Za SK Světáci Tloskov   H. Čejková a R. Jiroušková


Chcete mě? Farma Skalka při Centru sociálních služeb Tloskov (video archiv ČT)


V Havlíčkově Brodě dne 4.6.2014 fotbalistům cinkal kov

Již podruhé vedla cesta fotbalistům na utkání International Football League for the Disabled – 9. Ročník Seni cup 2014 do Havlíčkova Brodu.

Jako každý ročník, tak i letos, byl pod záštitou Antonína Panenky, který byl po celou dobu turnaje mezi hráči. Navíc překvapením od pořadatelů byla účast herce Jakuba Koháka.

Po loňském roce bylo naším velkým překvapením, když se náš tým probojoval jako vítěz z tabulky k postupu do semifinále. Štěstí nám bylo ten den nakloněno,  ale hlavní zásluhu měli všichni hráči celého týmu s jejich nasazením a odhodláním jít do hry. Přihrávky, jejich přesnost, komunikace všech hráčů během hry a v neposlední řadě „tutovky“ vychytané brankářem Jirkou Karlíkem přispěly k  možnosti získání příček nejvyšších.

V semifinále pak náš tým bojoval s týmem z Čížkovic. Hráči podali takový výkon, že nejeden divák se zastavil a se zaujetím sledoval, jak dopadne tento zápas. Po poločase stav 1:1. Do druhé poloviny vložili hráči vše a „převálcovali“ soupeře 4:1. Postup do finále byl tu a hráči byli napjatí.

Finálový zápas jsme sehrály s mužstvem z Vejprt a zaslouženě vyhrál soupeř 9:5. Byl to těžký zápas, kde technicky měli převahu protihráči.

Druhé místo bylo pro nás krásnou odměnou, ve kterou jsme ani nedoufali, když jsme na turnaj, kterého se zúčastnilo 12 týmů, přijeli. Zásluhou všech hráčů to vše takto dopadlo a my vezli domů pohár, medaile, fotbalový míč s podpisem A.Panenky a J.Koháka, drobné dárky a stolní „fotbálek“, který nám pořadatelé zašlou společností PPL do Tloskova.

Už teď se s hráči těšíme na další zápasy, protože: “Zelená je tráva, fotbal to je hra“.

Za celý tým Hana Bačíková


Kurz,
pro "pracovníky v sociálních službách s přímou obslužnou péčí" (akreditace MPSV č. 2011/0722-PK) v rozsahu 150 hodin
a pro "pracovníky v sociálních službách se zaměřením na základní výchovnou nepedagogickou činnost" (akreditace MPSV č. 2011/0723-PK) v rozsahu 200 hodin,
proběhne v září – prosinci 2014.
Více informací pod odkazem Akreditované kurzy


Ve dnech 20. – 22. 5. 2014 se opět po roce konaly v Tobogán kempu na Nové Živohošti  již XXV. Sportovní hry pro sportovce s mentálním a kombinovaným postižením s mezinárodní účastí.

 V průběhu třech dní soutěžilo celkem 280 sportovců v plaveckých a lehkoatletických disciplínách, v přizpůsobených disciplínách pro sportovce s vyšší mírou podpory, v bocce, stolním tenisu, přehazované, malé kopané a ukázkový sport volejbal tradičně s malou kopanou zakončil sportovní souboje.

V úterý 20. 5. po ubytování se sportovci dle své výkonnosti připravovali na odjezdy na plavecké závody do Tloskova a na Měřín.

Ti s vyšší mírou podpory závodili v několika disciplínách v bazénu s posuvným dnem v Tloskově a plavci bojovali v plaveckém bazénu a na tobogánu na Měříně. Večer se všichni vrátili do kempu a den zakončili společnou diskotékou.

Hlavní den - středa začíná slavnostním zahájením v areálu kempu, se zapálením ohně a přivítáním hostů.

Na hlavním prostranství probíhají přizpůsobené atletické disciplíny „Zkus, co dokážeš“, kde pomáhá řada dobrovolníků a zaměstnanců CSS Tloskov sportovcům s vyšší mírou podpory ke splnění patnácti disciplín.  Zde vyhrávají všichni a všichni jsou odměněni, někteří pokračují v týmových soutěžích „Zkus….“

Atleti bojují o medaile a stužky v divizích po osmi (dle pravidel Speciálních olympiád) ve skoku dalekém, běhu na 60m, hodu kriketovým míčkem a hodu granátem. Jen stolní tenisté hrají v tělocvičně v Tloskově a za ostatními přijíždějí po předání medailí.

Nedílnou součástí našich her je doprovodný a kulturní program. V letošním roce přijeli záchranáři z Asociace dobrovolných záchranářů ČR z Let u Dobřichovic, kteří v průběhu hlavního – středečního dne ukazovali svoji práci. Sportovci si mohli prohlédnout sanitku, převozní lůžko a mnoho dalších zajímavých pomůcek, se kterými záchranáři pracují.

Středeční odpoledne patřilo již tradičně rádiu Blaník a našemu hostovi zpěvačce Magdě Malé. Ta odměnila celkem 50 sportovců svým CD. Sportovci si zazpívali, zatančili, vysoutěžili také CD známých písniček rádia Blaník a opět se pustili do bojů o medaile, tentokrát v kolektivních sportech bocce a přehazované.

Sportovně náročný středeční den byl zakončen diskotékou a překvapením pro všechny  - ohňostrojem nad Slapskou přehradou.

Ve čtvrtek ráno trenéři a volontéři připravovali běžce na terénní běh, volejbalisté rozehráli napínavý souboj s partnery (Unified ) a fotbalisté se opět za slunečného počasí chystali bojovat o poslední zlatou medaili společně s boccou.

Poslední medaile byly předány krátce před obědem, všichni se loučili se slovy „za rok zase na viděnou…“ a rozjeli se do svých domovů.

Sportovní hry proběhly s maximálním nasazením realizačního týmu CSS Tloskov, s podporou p. ředitele Mgr. et. Mgr. Matěje Lipského a Sdružením Sport, které podporuje všechny sportovce CSS Tloskov v jejich sportovních aktivitách.

R. Jiroušková

 


III. Setkání rodin rané péče na Skalce 31. 5. 2014

Jak jsme slíbili před rokem, opět jsme se sešli na farmě Skalka.

Po příjezdu a přivítání se děti hned usadily kolem asistentek, které pro ně měly připravené šablonky k výtvarným hrátkám a drobné hry. Rodiče dali přednost malému občerstvení, povídání se známými i k navázání hovorů s novými rodinami.

I tentokrát jsme pozvali vzácného hosta.  Na přednášku přijala pozvání MUDr. Elza Zemánková.

Paní doktorka měla připravenou prezentaci, probrala dotazy nejen rodičů, ale i nás pracovnic rané péče a po ukončení přednášky s námi zůstala v příjemném hovoru celé dopoledne.

V průběhu přednášky děti pokračovaly v dalším tvoření.  S asistentkami si vyráběly papírové masky zvířátek, někdo si ještě vyrobil prstovou kytičku s přáním pro maminku nebo tatínka.

A protože se blížil Den dětí – všechny děti dostaly malé dárečky a sladkou odměnu.

Po ukončení přednášky si všichni zadali objednávky na oběd a vydali se za zvířátky – ani letos nechyběla oblíbená jízda na koni a vožení pilin.

 Všichni měli všichni možnost zahrát si ještě kuželky, lovit panáčky z obilí nebo si vyzkoušet hody na cíl.

 Po obědě se s námi některé rodiny rozloučili a další se vydali s námi do bazénu do Tloskova.

Děkujeme všem za příjemně strávený den a v prosinci na Mikulášském setkání se těšíme se všemi na viděnou.                           

Za tým RP Radka Jiroušková

Fotogalerie

Video: Setkání Rané péče 2014


Nabídka: ZÁJMOVÁ AKTIVITA S KOŇMI A JINÝMI ZVÍŘATY
Přihláška ke stažení ve formátu pdf, ve formátu doc.


http://www.mpsv.cz/cs/18109

Probíhá jubilejní 25. ročník sportovních her. Sledujte nás na Facebooku:


Natáčení do pořadu České televize „Chcete mě?“ v Tloskově
Dne 19.5.2014 zavítal natáčecí štáb České televize pořadu „Chcete mě?“ se Zdeňkem Srstkou k nám do CSS Tloskov, konkrétně na farmu Skalka. Počasí nám po dlouhé době přálo, takže nejen klienti, kteří využívají Aktivity na Farmě, ale i zvířátka měla elán a chuť „pózovat“ při natáčení.
Na farmě Skalka se natáčela část, na druhou část se štáb přesunul do areálu CSS Tloskov za klientkou z Odlehčovací služby, kam se zvířátky z Farmy Skalka docházíme.
Vše se linulo v duchu „jak pomáhají zvířata a kontakt s nimi zpestřovat život klientům“. Den utekl velice rychle a pro nás všechny na Skalce to bylo velikým zpestřením.
Budeme se těšit na vysílání tohoto pořadu dne 8.6.2014 na ČT2 v 11,30 hod.

Fotogalerie

Děkujeme za návštěvu.
Za celý tým farmy Skalka, Hana Bačíková


Dne 15. 05. 2014 se koná výběrové řízení na pracovní pozici Účetní. Platová třída 8., odměňování dle hodnocení pracovního výkonu. Pracovní doba od 7 do 15.30.

Požadujeme: střední vzdělání s maturitou ekonomického zaměření, perfektní zvládání Microsoft Office (Word, Excel). Práce je vhodná pro absolventy.

V případě zájmu kontaktuje p. Sajdlovou na tel. č.: 317740118, 736 483 609 (od 8 – 15 hodin), e-mail: sajdlovaj@tloskov.cz, a to do 12. 05. 2014


Rané péče  - setkání rodin, 31. 5. 2014. Pro info a program klikněte zde.


Dne 8. 4. 2014 se koná výběrové řízení na pracovní pozici Pracovník v sociálních službách. Jedná se o péči a podporu lidí s různou mírou mentálního i tělesného postižení. Pro tuto pracovní pozici nepožadujeme žádné specifické vzdělání, kurz pro Pracovníky v sociálních službách je výhodou. Případní zájemci o tuto práci se mohou do výběrového řízení přihlásit do 4. 4. 2014 u p. Jany Sajdlové na telefonních číslech: 317740118, 736483609.


Rozsviťme se modře!  
OSN přijala 2. duben jako Světový den porozumění autismu (World Autism Awareness Day).

V tento den se lidé na celém světě zapojují do osvětové kampaně „Light it up blue“, česky „Rozsviťme se modře“, v jejíž rámci se do modra rozsvítí například Empire State Building v New Yorku nebo Opera v Sydney. Cílem akce je přivést k problematice autismu, pervazivní poruše postihující desítky milionů lidí, celosvětovou pozornost.

A proč modře? Modrá je totiž barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže. Pojďme si proto spolu v modrém připomenout fakt, že se ve světě každé 110. dítě rodí s poruchou autistického spektra, a že to, co lidé s autismem a jejich rodiny potřebují nejvíce, je porozumění a podpora.

Rozsvítit se modře můžete jakkoliv – modrou žárovkou ve svých domovech či kancelářích, můžete se do modré barvy obléknout nebo si na oblečení připnout modrou stužku, případně tak, že o této iniciativě budete mluvit nebo můžete udělat zajímavou fotku (samozřejmě můžete do akce zapojit i klienty).

Tak pojďte do toho ve středu 2.4.2014 s námi a ROZSVIŤME SE MODŘE!

Tým Denního stacionáře (Monika Dušková, Radka Smolíková a Lída Čapková)


V sekci informační servis zveřejněna Výroční zpráva 2013.
Na titulní stránce po úvodním textem novinky z Faceboku.


Vážení  sportovní  přátelé,
Sdružení Sport při CSS Tloskov si Vás tímto dovoluje pozvat na jubilejní
25. ročník sportovních her
pro sportovce s mentálním postižením,
které se budou konat
ve dnech 20. - 22. května 2014
v areálu Juniorcamp Nová Živohošt.

Program

Více viz sekce Sportovní hry.


Zimní fotbalový turnaj 26.2.2014 v CSS Tloskov  

I když počasí venku moc neladí s názvem fotbalového turnaje, je únor a ani v zimě fotbalisté „nezahálí“.
V pořadí již druhý fotbalový turnaj se konal v tělocvičně CSS Tloskov za krásné účasti 14 sportovců – fotbalistů. Velká účast nám umožnila, že jsme oproti loňskému ročníku mohli sestavit hned 4 mužstva.
Tři z nich měli ve svých řadách trenéry, čtvrté mužstvo pak tvořili fotbalisté, uživatelé chráněného bydlení.
Turnaj zahájil prvním výkopem na bránu p. ředitel CSS Tloskov - Mgr. Matěj Lipský. Týmy ve složení 3+1 pak s neuvěřitelným nasazením bojovaly o nejlepší umístění. Vše probíhalo v duchu fair-play a nedošlo ani k žádnému zranění (nepočítám modřinky a šlápnutí, které k fotbalu patří). Docházelo k nečekaným zvratům a překvapením, jak už to ve sportu bývá.
Myslím si, že si turnaj všichni sportovci užili, že jsme si „trochu“ protáhly ztuhlé svalstvo a jak se říká: Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se“.
Všichni sportovci byli odměněni sladkou odměnou, diplomem a hlavně dobrou náladou během celého turnaje.
Díky všem pořadatelům a organizátorům, sportovcům za jejich výkony, Járovi Kemrovi coby rozhodčímu a už se těším na další zápasy.                                                                  

Hana Bačíková

Fotogalerie


Služba Domoc pro osoby se zdravotním postižením: Nové fotogalerie a kalkulačka slevy.


Místo obsazeno!
Pro CSS Tloskov hledáme sociální pracovnici na celý úvazek. Jedná se zatím o zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou. Pracovní doba je pondělí – pátek, plat v rozsahu od 11.570 – 17.400 Kč, podle praxe a schopností.
Požadujeme: Vyšší odborné vzdělání nebo vysokoškolské bakalářské vzdělání v oborech: sociální práce a sociální pedagogika, sociální pedagogika, sociální a humanitární práce, sociální práce, sociálně právní činnost, charitní a sociální činnost
znalost Zákona o sociálních službách a jeho aplikace v praxi;
orientace v oblasti sociální podpory;  schopnost spolupráce s úřady (soudy, ÚP, ČSSZ);
orientace v Občanském zákoníku;
asertivní jednání, velmi dobré komunikační schopnosti, flexibilitu, schopnost řešení složitých situací v širších souvislostech, ochotu k dalšímu vzdělávání;
znalost práce na PC – Microsoft Office;
řidičské oprávnění skupiny B.


MIKULÁŠSKÉ  SETKÁNÍ RANÉ PÉČE

V pátek 6. prosince 2013 jsme lehce netrpělivě očekávaly příjezd „ našich“ rodin. Několik maminek během rána volalo, že dětičky jsou nemocné a rušily svoji účast.
Nakonec se kavárna zaplnila téměř do posledního místa a společně jsme se radovali z úspěchů dětí, které již ukončily naši službu, začaly navštěvovat základní školy a s asistenty zvládají vše na jedničku, jak nám vypověděly jejich žákovské knížky.
U dobré kávy a poháru se probraly úspěchy i těch menších dětí a maminky mohly společně sdílet své zkušenosti během celého odpoledne. Děti se skamarádily velice brzy, hráli divadélka s vyrobenými papírovými andílky a čertíky a užívali si předvánoční čas.
Adventní atmosféru doladil svatý Mikuláš, který společně s Andělem přišel všechny pozdravit. Za pěknou básničku nebo písničku obdržely děti malý dáreček. Starší sourozenci pomohli těm mladším, a tak se z dárků radovali všichni.
Příjemné odpoledne bylo pro zájemce zakončeno plaváním v bazénu. Ze zdravotních důvodů se nemohli účastnit všichni.  
A nás velice potěšilo, že si všichni našli v předvánočních přípravách čas přijet sdílet a předávat své zkušenosti ostatním.                                                   

Tým rané péče: R. Jiroušková, H.Bačíková, S.Drábová

Fotogalerie


Dne 10.10. 2013 proběhlo v CSS Tloskov  zábavné odpoledne pro naše uživatele sociálních služeb. Akce byla pořádána ve spolupráci s organizací NEW DAY a ERV pojišťovnou. I přes chladný a deštivý den měli všichni účastníci sluníčkovou náladu.  Klienti, pravděpodobně poprvé v životě, mohli vyzkoušet střelbu lukem na terč, s nejistotou, ale lidskou podporou i podivné nestabilní kolečkové přibližovadlo zvané „PEDELO“, napodobeninu  indiánské foukačky na cíl a jiné zábavné činnosti. Zajímavá a hlavně praktická byla i výroba laviček, která nám v Tloskově po mnohá léta zpříjemní cestu zámeckým lesoparkem s možností oddechu a relaxace.  Celou atmosféru doladila k pohodovému odpoledni  živá hudba, což mnohé klienty i zaměstnance spontánně přimělo ke zpěvu či tanci. Završením dobré nálady byla tombola, při které si každý účastník vylosoval zajímavý dárek. Radost neměla konce, což je patrné ze společných fotografií z akce .
Děkujeme tímto společnostem NEW DAY a ERV pojišťovně za krásný zážitek, který jsme mohli našim klientům umožnit, dále osobní účast všech zúčastněných osob a v neposlední řadě i za hmotné dárky s tím spojené.
Za CSS Tloskov Mgr. Hana Charvátová, vedoucí úsek služeb

Fotogalerie


Pozvánka na 13. besídku 15.11.2013 od 19 hodin. Rádi Vás uvítáme v sokolovně Neveklov


Turnaj v malé kopané.
Za krásného slune��ného rána jsme se sešli v sobotu 7. 9. 2013 tradičně před zámkem v Tloskově na zahájení již XI. Ročníku memoriálu Ladislava Zemana.
Z pozvaných mužstev se omluvila pouze stálice našeho turnaje – tým Vodáci, ale o to větší radost měli jejich soupeři, kterým tak svitla naděje na vítězství.
Ve skupině A tedy bojovaly 4 týmy a ve skupině B tradičně 5. Po nástupu, krátkém zahájení a slavnostním výkopu pana ředitele začal ten pravý boj.
Skupina B ve složení dvou ženských týmů (Blaženky a Big sester), které se stávají v převážné většině fotbalistkami právě pro tento den.  Děvčata hrála jako vždy s týmy unifated (sportovci s mentálním postižením, kteří hrají s partnery - svými trenéry nebo kamarády  - Kladno, Tloskov modří a Tloskov zelení bojovala statečně v duchu fair play.
Po náročných zápasech nakonec zvítězil tým Big sester, který v letošním roce zvláště podpořily 3 sestry  Hůrkovy.
Na druhém hřišti byl nutný častější zásah rozhodčích a hrozila i červená karta, ale vše dobře dopadlo a z poháru ve skupině A se radoval tým Ďáblové.
Při vyhodnocení se nezapomnělo ani na nejlepšího brankáře, hráče, střelce a nejmladšího hráče.  Samozřejmostí našeho turnaje je odměna pro každého. Všechny týmy obdržely pěkné poháry a tašku plnou drobných cen.
Velkou podporou pro všechny hráče byly uživatelé CSS Tloskov, kteří přišli svým kamarádům fandit a také rodiny hráčů dolaďovali tu správnou fotbalovou atmosféru v parku areálu CSS Tloskov.  
Vzhledem ke krásnému, slunečnému, přímo letnímu počasí se všichni rádi ochladili v prostorách tloskovské kavárny, kde byly pro všechny aktivně zúčastněné fotbalisty připraveny chlazené nápoje a grilované klobásky zaměstnanci kavárny.
Zhodnocení celého dne probíhalo v družných hovorech do večerních hodin a organizátoři si jen mohou přát, aby se i příští ročník vydařil jako ten letošní.

Fotogalerie


Prodloužen termín přihlášek na kurz pro PSS do 14. 09. 2013.


Pro CSS Tloskov vypisujeme výběrové řízení na tyto pracovní pozice:  
Dopravní referent na úvazek 1,0
Řidič silničních motorových vozidel na úvazek 0,5
další informace zde  
V případě zájmu o některou z uvedených pracovních pozic zašlete ručně psaný životopis a kopii dokladu o vzdělání, a to do 31. 08. 2013. Z návrhu ředitele, schváleného poradou vedení, termín prodloužen od 4. 9. do 6. 9. 2013.


Tloskovští fotbalisté v polské Toruni.
         Ve dnech 3.-5. 7. 2013 byli fotbalisté CSS Tloskov pozváni na evropský turnaj v polské Toruni -  již 13. ročník Seni cup firmy Bella bohemia.
       Po dlouhé cestě čekal hned první den všechny účastníky turnaje velkolepý průvod městem s programem v amfiteátru, na závěr prohlídka etnografického muzea.
       Druhý den poté slavnostní zahájení na stadionu. Rozdělení do skupin A-E. Utkání týmů během celého dne (celkem přijelo 30 týmů z 9 evropských států). Navečer integrační večírek v pevnosti v Toruni.
       Počasí během celého turnaje bylo slunečné, až horké, takže jsme se „pěkně zapotili“. Fotbalisté šli do zápasů odhodláni zvítězit, bohužel soupeři měli síly navrch a podařilo se nám umístit až na 5. místě ve skupině. Nicméně pořadatelé měli připraveny hodnotné ceny, včetně pohárů, pro všechny týmy, takže radost byla veliká.
      Závěr celého turnaje završilo utkání polského výběru z hráčů proti vybraným hráčům z ostatních států Evropy. Od nás byl vybrán Karel Latta, který měl možnost bojovat v tomto „hvězdném“ týmu, který nakonec těsně zvítězil.
      Díky milé společnosti partnerů jsme překonali i jazykové bariéry a mohli jsme si turnaj naplno užít. 
      Před odjezdem jsme měli možnost projít historické centrum v Toruni a vyrazit zpět na dlouhou cestu domů.

Fotogalerie

  


Supervize  bazální stimulace
V pondělí 17. června proběhla v našem zařízení úspěšná supervize konceptu Bazální stimulace (dále jen BS) vedená PhDr. Karolínou Friedlovou.

Celkem se supervize zúčastnilo 43 zaměstnanců proškolených v roce 2006 a 2008, kteří aktivně pracují s konceptem BS ve službách Domov pro osoby se zdravotním postižením, Raná péče, Sociální rehabilitace pobytová, Denní stacionář a Odlehčovací služba.

Supervize začala v dopoledních hodinách teoretickou částí – analýzou zpracovaných dotazníků vyplněných všemi supervidovanými zaměstnanci, dále následovala videoanalýza aplikovaných prvků konceptu BS v našich službách. Supervizor doporučil využít toto video jako výukový materiál pro zaškolování nových zaměstnanců.

Dopolední blok supervize pokračoval praktickou částí v tělocvičně: upevněním a zpřesněním rozvíjející stimulace.

V odpoledním bloku proběhla praktická supervize u uživatelů služby Domov.

Závěr PhDr. K. Friedlové: „Všechny základní, nástavbové i prohlubující prvky konceptu jsou aplikovány správně, nebyly shledány žádné odchylky. Aplikované prvky konceptu jsou zaznamenávány v dokumentaci uživatelů a plány jsou pravidelně evaluovány. Na základě úspěšné supervize, za splnění všech podmínek stanovených ve smlouvě o provedení supervize, je zařízení vystaven certifikát.“  

S platností do 17. 6. 2016 se stává Centrum služeb Tloskov certifikovaným pracovištěm Bazální stimulace s č. 13/IBS/2013.

Zpracovala: PhDr. Radka Jiroušková

Zdroj fotografii: http://www.bazalni-stimulace.cz


Občanské sdružení „Lidem blíž o. s.“ pořádalo v pátek 14. 6. 2013 akustický koncert ŠTĚPÁNA KOJANA v Centru sociálních služeb Tloskov na prostranství před zámkem. Zpěvák hrál bez nároku na honorář – výtěžek z akce bude použit na podporu handicapovaným lidem. Akce se vydařila, počasí všem přálo, společně si zazpívali a zatančili.
Video zde
Fotogalerie (připravujeme)
Vážení přátelé, srdečně Vás zveme na VIII. ročník "Dne otevřených dveří" , který proběhne ve středu 12. 6. 2013 v areálu zařízení. Prohlédnout si můžete foto a video dokumentaci z historie, rekonstrukce a současnosti areálu, ukázky prací a výrobků z našich ateliérů, terapeutické místnosti a zájmové činnosti.
Na přátelské posezení a neformální rozhovory v domácím prostředí s Vámi, hosty, se těší všichni naši klienti i zaměstnanci.Občanské sdružení „Lidem blíž o. s.“ pořádalo v pátek 14. 6. 2013 akustický koncert ŠTĚPÁNA KOJANA v Centru sociálních služeb Tloskov na prostranství před zámkem. Zpěvák hrál bez nároku na honorář – výtěžek z akce bude použit na podporu handicapovaným lidem. Akce se vydařila, počasí všem přálo, společně si zazpívali a zatančili.


Skalka ožila
V sobotu 18. 5. 2013 se uskutečnilo I. setkání rodin rané péče na Farmě Skalka. I přes nepřízeň počasí se sešlo 7 rodin s dětmi. Po přivítání a krátké prohlídce Farmy Skalka si všichni se zájmem vyslechli přednášku MUDr. Pavla Biskupa. Po přednášce se děti zapojily do programu, který pro ně připravili pracovníci farmy – krmení zvířat, jízda na koni, vožení pilin do stáje. Po lehkém obědě následovala prezentace S. Drábové o rehabilitačním přístroji Redcord. A celé setkání bylo zakončeno společným plaváním v bazénu.
Při loučení se všichni ptali, kdy se opět sejdeme…:-)
Fotogalerie
                                                                                                           Tým Rané  péče


http://www.chcipomoci.cz


Na podzim roku 2013 chystáme opět kurz pro „Pracovníky v sociálních službách se zaměřením na přímou obslužnou péči“ (akreditace č. 2011/0722-PK). Více informací v sekci Akreditované kurzy.

 


Nabídka zvířat z naší farmy
Z důvodu vyřazení z chovu darujeme do dobrých rukou 10letou kamerunskou kozu. Více zde
Prodáme Kamerunského kozlíka nar. 15.1.2012. Kozlík má pravidelnou veterinární péči a je registrován. Barva černá. Vhodný na chov. Cena 400 Kč. Více zde.


Změna názvu: S účinností od 1. dubna 2013 byl změněn název
Diagnostického ústavu sociální péče v Tloskově na Centrum sociálních služeb Tloskov (zkráceně CSS Tloskov).


Vážení přátelé, kolegové a zájemci, v měsíci květnu a červnu pořádáme akreditovaný kurz muzikoterapie ve spolupráci s Muzikoterapeutickou asociací ČR a Sekcí muzikoterapie Psychoterapeutické společnosti LS JEP.
POZVÁNKA NA KURZ „CELOSTNÍ POJETÍ MUZIKOTERAPIE“


Vážení přátelé, srdečně Vás zveme na VIII. ročník Dne otevřených dveří, který proběhne ve středu 12. 6. 2013 v areálu centra. Prohlédnout si můžete foto a video dokumentaci z historie, rekonstrukce a současnosti areálu, ukázky prací a výrobků z našich ateliérů, terapeutické místnosti a zájmové činnosti. Na přátelské posezení a neformální rozhovory v domácím prostředí s Vámi, hosty, se těší uživatelé služeb a zaměstnanci.


Vážení  sportovní  přátelé, Sdružení Sport a CSS Tloskov si Vás tímto dovolují pozvat na   24. ročník sportovních her pro sportovce s mentálním postižením, které se budou konat ve dnech 28.5. - 30.5.2013 v areálu Junior kemp Tobogán na Nové Živohošti.
Program SH 2013


Nabízíme k zakoupení papírové brikety, které vyrobili naši uživatelé v rámci aktivizačních činností - cena: 18 - 20kg/40,-Kč. V případě zájmu volejte na telefonní číslo 317 740 292, nebo do zpráv na Facebook:
http://www.facebook.com/CentrumSocialnichSluzebTloskov?ref=ts&fref=ts


Jmenování ředitele: S účinností od 1. ledna 2013 byl jmenovn ředitelem
Diagnostického ústavu sociální péče v Tloskově pan Mgr. Matěj Lipský.


Nabídka: V pracovních aktivitách nabízíme k prodeji papírové brikety na topení cca 20kg/40,-Kč. Výrobky z aktivit prodáváme v obchůdku v areálu ústavu po dohodě na telefonu 736 630 858.


Pozvánka na výstavu keramiky, kreseb, výšivek a jiné tvorby "Práce z našich ateliérů", která proběhne od 31. 10.  do 8. 11. 2012 ve výstavní síni Domu dětí a mládeže Benešov Plakát zde...

Pozvánka na 12. BESÍDKU 9. 11. 2012 od 19 hodin.
Rádi Vás uvítáme v sokolovně Neveklov. Plakát zde...


Toyota Financial Services zapůjčila moderní 8-mi místný minibus Toyota Hiace s komfortním a nadstandardním servisem a  podpořila uživatele služeb v Tloskově při jejich aktivizačních činnostech a zprostředkování kontaktu se společenským prostředím.
Více o spolupráci...


Krásného letního dne 30. 8. 2012 -  na konci prázdnin proběhla na farmě Skalka již třetí akce pořádaná ve spolupráci s mateřským centrem YMCA Neveklov. Účast dětí byla velká. Kromě již tradičních her jako malování na tabuli, hod míčku na panáčka, závod na dřevěných konících, kuželek, byla pro děti připravená jízda zručnosti na koních. Při ní děti projížděli „barevným tunelem“, házeli míč do basketbalového koše, trefovali zlatá vejce do hnízda a nakonec projeli slalom. Při všech soutěžích nám asistovali klienti DÚSP, kterým se to moc líbilo. Závěr akce patřil tradičnímu opékání buřtů, a kdo měl ještě energii, dováděl na hřišti nebo se točil na kolotoči. Hlavně si to všichni moc užili a pobavili se.

Fotogalerie z akce


Diagnostický ústav sociální péče v Tloskově ve spolupráci s mateřským centrem v
 Neveklově pořádá na farmě Skalka pravidelně každý měsíc akce pro děti a jejich rodiče či prarodiče.
Již proběhly dvě akce, připravované jsou další.
Akce se těší velkému zájmu a děti z farmy odcházejí nadšené.
Info letáček


Vážení přátelé,
Diagnostický ústav sociální péče v Tloskově  si Vás dovoluje pozvat na
VII. ročník „Dne otevřených dveří“.
Akce proběhne ve středu 27. 6. 2012 od 9.00 hodin v areálu zařízení.
Prohlédnout si můžete foto a video dokumentaci z historie, rekonstrukce a současnosti areálu, ukázky prací a výrobků z našich ateliérů, terapeutické místnosti a zájmové činnosti.        
Pro případné zájemce o sociální službu jsme připraveni i na odborné konzultace.  
Na přátelské posezení a neformální rozhovory v domácím prostředí s Vámi, hosty, se těší všichni klienti i zaměstnanci.
Pozvánka ke stažení v pdf
Program ke stažení v pdf


Vážení  sportovní  přátelé, SDRUŽENÍ SPORT DÚSP V TLOSKOVĚ si Vás tímto dovolují pozvat na  23. ročník sportovních her pro sportovce s mentálním postižením celé ČR s mezinárodní účastí ve dnech 29. 5. - 31. 5. 2012.


Upozornění pro rodiče klientů na změnu v provozu zdravotního střediska. Z důvodů úsporných opatření nebude od 1. října 2010 o víkendech a svátcích odpoledne na zdravotním středisku zdravotní služba.


Upozornění: Vzhledem k probíhajícím změnám v poskytovaných službách je náš automatický hlasový informační systém na telefonním čísle 317 740 115 neaktuální. Informace budou postupně aktualizovány.

 


 

(c) 2008-2013 DÚSP v Tloskově; (c) 2013 - 2023 CSS Tloskov