Centrum sociálních služeb Tloskov

sídlo: Tloskov 1, 257 56 Neveklov,
telefon: 317 740 111, GSM: 736 630 862, hlasový informační systém: 317 740 115,
dat.schránka: 76j8qxm, e-mail: centrum@tloskov.cz,
zřizovatel: MPSV.

O nás              Mapa            Orientační plánek 

Kontakty - základní telefonní

 

Informační hlasový systém     317 740 115

Spojovatelka                          317 740 111

PhDr. Matěj LIPSKÝ, Ph.D.      317 740 106

Mgr. Hana CHARVÁTOVÁ       736 630 860

Vladimíra MUCHINOVÁ           317 740 104

Jitka SMOLKOVÁ                     736 630 863

Ing. Hana BAČÍKOVÁ               605 296 151

Více kontaktů - podrobněji

 Aktuální sdělení, tiskové zprávy, novinky, informace.

Červnové setkání uživatelů Rané péče

Raná péče v době Covidu 2020 - 2021

Před rokem jsme si vůbec neuměli představit, co všechno nás čeká, jaká omezení a ohrožení zasáhnou do našich profesních i osobních životů. Zpočátku stres, šok, jak dlouho bude vše trvat? Budeme se umět přizpůsobit novým podmínkám? Jak budou fungovat konzultace na dálku, tým, vzdělávání, supervize, budeme dostatečně flexibilní na změny? Jaké bude celkové naladění?

Nakonec jsme jarní období zvládli, i když jsme měli částečně uzavřenou možnost konzultací v terénu, v létě se všichni  ,,nadechli“… už bude lépe, ale to jsme nevěděli, co nám přinese podzim.

Od 1. července se nám podařilo dle registrace MPSV navýšení kapacity  služby o další tři rodiny.

Alespoň v září  jsem si užili skvělý BBF v Benešově a charitativní běh pro Rozárku, další akce jsme museli do konce roku zrušit.

Raná péče od podzimu dle vládních nařízení fungovala v plné míře a bylo na dojednání, zda spíše on line konzultace nebo práce přímo v rodině. Náš tým pracoval po celou dobu (a dále zatím pracuje) stále na 100% v terénu, i když stále trochu  ve stresu… rouška, respirátory a všechna hygienická opatření se nám vrývají pod kůži – jsme pravidelně v Centru sociálních služeb v Tloskově testované a nyní již i očkované. Máme v provozu i naši kancelář v Benešově, kde poskytujeme konzultace a  poradenství pro nové žadatele  i stávající uživatele služby.

Všichni jsou více unaveni, od podzimních měsíců nás rodiny více kontaktují, potřebují podporu a sdílení, jsou vyčerpaní.…pokud mají doma dítě s handicapem a další starší sourozenci se vzdělávají distančně, rodiče už nezvládají…a nechápou, proč stále děti nemohou do škol…jako v jiných státech.

A nejedná se pouze o děti ze ZŠ, i středoškoláci začínají mít velké psychické problémy – špička ledovce?? Stále více se zaplňují poradny a vyhledávají další odborníci?? Ale fungují MŠ, 1., 2. třídy a speciální školy… to vše a mnoho dalšího pomáhá poradce v rodinách řešit.

Co nám doba covidová zatím dala??

V jarní období to byl čas a prostor pro výrobu a revidování nových pomůcek, metodik, vyhledávání nových podnětů, on line vzdělávání a supervize, více práce s technikou.

Možnost práce poradce s rodinou on line i v budoucnu  - náhlé onemocnění poradce nebo člena rodiny, poruch  auta a pod, méně obav z toho, že něco nejde!!

On line setkávání mezi  rodinami – již někde funguje – propojení rodin, které si sdílejí své zkušenosti, sami mezi sebou bez vedení poradců rané péče.

On line – možnost zachování kontinuity ve fungování služby rané péče, video tréninky a podobně.

Velkou podporou pro naše malé pracoviště je sdílení s kolegyněmi z Asociace rané péče České republiky, jejímž jsme členy, míra důvěry v tým, ve své nadřízené, podpora rodiny.

Ano, asi to půjde i jinými způsoby, nic méně si pro letošní rok asi všichni přejeme:

 žít a pracovat  ,,normálně – jako dříve“.  Zodpovědnost je na nás všech!!

                                                                                                                                             R. Jiroušková, raná péče

 

Vzhledem k tomu, že se od 27. 12. 2020 vrací 5. stupeň PES (protiepidemický systém), rádi bychom vydali stanovisko k návštěvám v CSS Tloskov. Prozatím budou návštěvy i nadále povoleny (obecné opatření zákazu návštěv v sociálních službách se nevztahuje na DOZP ani na chráněné bydlení). Návštěvy budou probíhat z důvodu zachování psychické pohody našich klientů. Budou však umožněny pouze za bezpečnostních podmínek - venku a s ochrannými prostředky a po předložení negativního výsledku PCR vyšetření (max 48 hodin staré) nebo po absolvování POC (antigenní test) vyšetření přímo v Tloskově. Návštěvy domlouvejte předem telefonicky.

PP pro znovuobnovení návštěv v CSS Tloskov od 8. 12. 2020.

Vzhledem k tomu, že se v současné době v CSS Tloskov všichni, kdo prodělali onemocnění COVID-19, uzdravili - a navíc klesl PES (protiepidemiologický systém) na třetí stupeň, obnovíme v našem centru možnosti návštěv od úterý 8. 12. 2020. Zájemci o návštěvu se musí předem telefonicky domluvit a informovat se o podmínkách umožňující navštívení centra.

 

Více on-line na Facebooku: https://www.facebook.com/

 

Pro kontakt - videohovor s přáteli v Tloskově můžete využít Skype.
Odkaz pro spojení s přáteli přes Skype: https://join.skype.com/invite/cMvPFk3o3TB6
Skype je aktivní v předem domluvený termín.

Výstava v Benešově: Práce z našich ateliérů (CSS Tloskov)

Raná péče - konference Benešov

Den otevřených dveří CSS Tloskov

CSS Tloskov pořádá dne 3. 10. 2019 Den otevřených dveří od 9-15 hodin. Zveme všechny zájemce o naše sociální služby, studenty i širokou veřejnost. Naše zařízení slaví letos 60. let od vzniku a v rámci dne nabízíme volnou prohlídku všech objektů, bydlení klientů, prostory aktivizačních či terapeutických činností, poradenské služby či konzultace.  Těšíme se na Váš zájem a setkání s Vámi.

Maraton na kolečkách

Poděkování

CSS Tloskov děkuje všem sponzorům, díky kterým jsme mohli uppořádat velmi vydařenou oslavu 60 let sociálních služeb v Tloskově: Abena, ALVIS, ZELEŇ Křečovice, Auto Vaso, Benea, Championship, Chlazení Novák, Chrpa Josef - ovoce, zelenina, Dentimed, Dráb a spol s.r.o., Elektro Mošnička, Erilens, Fajn Rock Music, Floss, Frontman a Kytarycz, Hoss, IN AV, s.r.o., Jan Třešňák - výroba lahůdek Vojkov, Karel Kabele, Neveklov,
Kooperativa, Libor Neuberg Drogerie Neveklov, Mátra Transport, a.s., Město Neveklov, Mikešová - zelinářství, Ministerstvo kultury ČR, Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, Mrazo Tábor, Nadace České spořitelny, Nadace Tloskov, Neveklov a.s. Zemědělská výroba Stranný,
Niersberger, Novotných zahradnictví, OSA Partner, OTIS, Pivovar Ferdinand, Posázaví, Primagas, Rádio Beat, Rádio Color, Rádio Hey, Restaurace Filip Tran, Restaurace Na Nové, Řeznictví Všetice - Komárek,
Statek Všetice - Hotel Všetice, Střední škola, základní škola a mateřská škola da Vinci, Technické služby Benešov, s.r.o., Vaněk Antonín - ovoce, zelenina, VHS - Vodohospodářská společnost Benešov, Vladimír Kahoun - maso, uzeniny, Vodoinstalace Karel Dohnal, Votická pekárna.
Nadace ČEZ byla významným sponzorem koncertu k 60. výročí vzniku Centra.

 

TLOSKOV FEST
Oslava 60 let sociálních služeb v Tloskově.

Předprodej vstupenek: Vstupenky (GoOut). Více informací na www.tloskovfest.cz

Tloskov Fest 2019

plakat Koncert pro Elisku a Terezku 2018

Rana pece program konference 2018

Naše kapela Kabrňáci letos oslaví neuvěřitelných 45. let své existence.
K tomuto výročí chystáme mnoho překvapení, o nichž vám dáme vědět později. A kde můžete Kabrňáky slyšet?
03. 10. Sološnica (Slovensko)
13. 10. Benešov
19. 10. Zvole
20. 10. Městečko u Chotýšan
01. 12. Praha
13. 12. Tloskov (oslava výročí)

Dakar v Tloskově 

KAŽDÝ MŮŽE BĚŽET 23. 9. 2018. BENEŠOV, Masarykovo náměstí.
Charitativní běh pro Elišku a Terezku od 12:15 hodin.

Charitativní běh pro Elišku a Terezku


Pokud jste nestihli reportáž Radiožurnálu o spolupráci CSS Tloskov s Japonskem, můžete si ji poslechnout zde:

https://soundcloud.com/user-555143176…/univerzitnipracoviste


Tloskov - Den bojových umění

Centrum sociálních služeb Tloskov pořádá tradiční
Den otevřených dveří dne 13. 6. 2018 od 9 do 15 hodin.

Vítáni jsou zájemci o služby, blízké osoby našich uživatelů spolupracující organizace, zaměstnanci z oblasti sociálních služeb, studenti i široká veřejnost. V rámci dne můžete získat spoustu zajímavých informací o sociálních službách, poradenské konzultace, osobně vidět styl bydlení našich uživatelů, výrobní ateliéry, terapeutické a stimulační místnosti, farmu, rehabilitaci a spoustu jiných aktivizačních činností. Návštěvníkům zpříjemní v dopoledne vystoupení zpěvačky Heidi Janků a odpoledne předvedení výcviku služebních psů.

Během dne mohou hosté zakoupit četné výrobky z našich ateliérů. Občerstvení zajištěno v kavárně v areálu Tloskov.

Na setkání s Vámi se těší tým zaměstnanců a uživatelů CSS Tloskov


ke stažení v pdf

Program Klubíku Rané péče Benešov


SPORTOVNÍ HRY 29. ročník
22. – 24. května 2018 Juniorcamp Nová Živohošť
Srdečně zveme všechny sportovce. Bližší informace zveřejníme koncem února.


Chod našeho rádia moderátorů s mentálním a kombinovaným postižením v roce 2017 finančně podpořila Nadace České spořitelny. A protože je projekt Rádia Tloskov smysluplný, má výrazný terapeutický efekt a navíc je jediný svého druhu na světě, naše spolupráce s Nadací ČS bude pokračovat i v roce 2018. Moc děkujeme.

Radio Tloskov - Nadace CS

Tisková zpráva: Konference rané péče Benešov

 

Raná péče 

 

Den otevřených dveří Tloskov

Den otevřených dveří Centrum sociálních služeb Tloskov se koná 10. května 2017 od 9 do 15 hodin.  
Zveme zájemce o službu, zájemce o práci na pozici pracovníka v sociálních službách nebo sociální pracovnice a všechny kdo s námi rádi stráví den s možností získat zajímavé informace či zkušenosti.
Možnost prohlídky bydlení uživatelů, aktivizačních ateliérů, dílen s možností nákupů ručně vyráběných svíček, keramiky, dekorací ze dřeva a další.
Doprovodný program: Hudební vystoupení zpěvačky Rézi Petrů, představení divadelního spolku Šumajzl, výstava na téma „ Lubomír Lipský“, přehlídka vozidel-veteránů.
Občerstvení zajištěno ve zdejší kavárně
Informace: Mgr. Hana Charvátová, telefon: 736 630 860.


Do Centra sociálních služeb Tloskov přijmeme Vedoucí pracovní skupiny Úklid 
Požadujeme: vzdělání min. základní, bezúhonnost, spolehlivost, praxe v oboru, vysoké pracovní nasazení, vlídnost, ochotu. Vítána praxe ve vedení pracovního týmu.
Pracovní doba po domluvě, možnost odpoledních směn.
Nástup od 01. 06. 2017

Svým zaměstnancům nabízíme stálé zaměstnání s pravidelným příjmem, dotované obědy přímo v zařízení, benefity pro zaměstnance, 5 týdnů dovolené.

Případní zájemci se mohou hlásit u Mgr. Sajdlové – tel.: 317 740 118, 736 483 609.


Ve středu 16. listopadu 2016 proběhl 1. ročník v bocce pro zaměstnance. Na prvním místě ze sedmi týmů se umístil „Šíša team“ ve složení Monča Šišková, Martina Šišková, Soňa Nešporová a Eliška Němečková. Gratulujeme!

Raná péče adventní setkání

Do Centra sociálních služeb Tloskov přijmeme Všeobecnou sestru
Požadujeme:
Minimálně střední vzdělání s maturitou v oborech zaměřených na vzdělávání zdravotních sester, morální bezúhonnost, dobrý vztah k lidem, komunikační schopnosti, samostatnost, aktivitu, schopnost týmové práce.

Nabízíme:
Smysluplnou a odpovědnou práci na plný úvazek, zázemí silné organizace, možnost dalšího profesního rozvoje, pravidelné týmové supervize, 6 týdnů dovolené, příspěvek na stravu v organizaci a další benefity. Popis pracovního místa: Poskytování ošetřovatelské péče klientům s mentálním a tělesným postižením. Podpora při zvládání denních činností. Nepřetržitý provoz s nerovnoměrně rozvrženou pracovní dobou.  
Termín nástupu: 01. 01. 2017
Kontaktní osoba: Mgr. Jana Sajdlová, tel.: 317 740 118, 736 483 609,
e-mail: sajdlovaj@tloskov.cz  


Nadace ČEZ (www.nadacecez.cz) podporuje svými projekty znevýhodněné, zdravotně postižené, občany a umožňuje jim aktivně se zúčastňovat projektů, které Nadace ČEZ podporuje. Díky projektu "POMÁHEJ POHYBEM" a především díky nadačnímu příspěvku ČEZ, se skupina Kabrňáci zúčastnila letních hudebních festivalů a dále mohla koncertovat na Slovensku. Z nadačního příspěvku byla též zakoupena kytara, vysílačový komunikátor pro nevidomé a stojan na perkusy s příslušenstvím. Děkujeme ještě jednou NADACI ĆEZ ZA SKVĚLÉ PROJEKTY, KTERÉ MNOHO ZAMĚSTNANCŮ TLOSKOVA DONUTILO K AKTIVNÍMU POHYBU a zároveň umožnilo naší hudební skupině zakoupit kvalitní hudební nástroje.

Díky Nadace ČEZ


Zahájení rané péče v Benešově 
Ve čtvrtek 10. Listopadu 2016 v rámci celostátní kampaně Týden rané péče proběhlo slavnostní otevření detašovaného pracoviště rané péče v Benešově v Tyršově ulici. Slavnostní zahájení v 9.00 hodin zpestřilo vystoupení kvarteta fléten žákyň ZUŠ Čerčany pod vedením p. učitelky Ivany Masnicové a soubor žáků ZUŠ J. Suka Benešov pod vedením Mgr. Ctirada Sedláčka.  
Pozvání přijali a hosty pozdravili místostarostka města Benešov paní N. Bruková, MUDr. Elza Zemánková, primář pediatrie Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov MUDr. Michael Richter, Mgr. Alena Kunová z Asociace pracovníků rané péče, další hosté, spolupracující odborníci a redaktoři Českého rozhlasu, Benešovského deníku a Jiskry.
Raná péče Tloskov zahájí poradenskou činnost 5. prosince 2016 a od ledna 2017 nás můžete navštívit v Tyršově ulici č. 2061 v Domě s pečovatelskou službou každé sudé pondělí 9.30 hodin – 15.00 hodin. Více viz Služby - Raná péče.

PhDr. R. Jiroušková, vedoucí služby


Sportovní hry 2017
28. ročník sportovních her se bude konat od 23.5. do 25.5.2017 v areálu Juniorcamp na Nové Živohošti.


Kurz, pro "pracovníky v sociálních službách s přímou obslužnou péčí"
(akreditace MPSV č. 2015/1161-PK) v rozsahu 150 hodin
bude zahájen v lednu 2017 (pokud bude naplněna kapacita). Přesné termíny zveřejníme v průběhu měsíce října.


Raná péče Benešov (CSS Tloskov)

Centrum sociálních služeb Tloskov
otevře v Benešově kontaktní místo rané péče

Podat pomocnou ruku rodinám s dětmi do sedmi let s ohroženým vývojem nebo mentálním, tělesným či kombinovaným postižením je hlavním cílem Rané péče Centra sociálních služeb (CSS) Tloskov. Ve snaze co nejvíce se přiblížit zájemcům otevře 10. listopadu v objektu společnost RUAH o.p.s. v Tyršově ulici v Benešově své kontaktní místo (detašované pracoviště). V současnosti poskytuje službu přímo v rodinách.

„Snažíme se zájemcům o službu rané péče co nejvíc přiblížit, aby nemuseli jezdit na pohovory do zařízení sociálních služeb. První možnost kontaktu je přímo v rodině, což pro některé rodiny není vždy přijatelné, proto jsme hledali vhodnou alternativu. Ideální se z hlediska naší spádovosti jevil Benešov. Rádi bychom zde také poskytovali poradenství pro rodiny, které jsou stávajícími uživateli rané péče nebo které o této službě uvažují. Raná péče je terénní služba, kdy poradce pracuje s dítětem v přirozeném prostředí domova, někdy jsou třeba další konzultace s asistenty z MŠ a dalšími odborníky, a ty bychom rádi poskytovali zde v Benešově. Konzultace je nezávazná a bezplatná. Budeme zde na neutrální půdě, Benešov je velké město, kam se všichni dobře dostanou a navíc se zde orientují,“ uvedla vedoucí Rané péče CSS Tloskov Radka Jiroušková. V Benešově budou zájemcům k dispozici od 5. prosince každé sudé pondělí mezi 9.30 až 15.00.

Podle ředitele CSS Tloskov Matěje Lipského by všechny děti s různými potřebami měly mít dostatečnou podporu pro svůj vývoj. „Podmínkou toho, aby mohly zůstat v rodině, je však dobrý servis sociálních služeb. Raná péče, která je zdarma, je jednou z nejdůležitějších. Rodiče, kteří jsou po narození dítěte se specifickými potřebami v šoku z toho, co je v životě potkalo, by měli mít možnost hledat pomoc u dostupných odborníků. To je také důvod, proč jsme se domluvili s městem a společností RUAH na otevření kontaktního centra v Benešově,“ uvedl Matěj Lipský. Díky kvalitnímu servisu sociálních služeb tak podle něj může dítě zůstat v rodině.

CSS Tloskov poskytuje terénní služby rané péče kromě Benešovska také na Voticku, Vlašimsku, Dobříšsku a Říčansku. „Každé středisko rané péče v republice má stanovenu spádovou oblast dojezdu. Ze zákona o sociálních službách musíme poskytovat nejméně 75 procent služeb v terénu, v našem případě je to téměř 95 procent,“ dodala Radka Jiroušková. Odbornou pomoc podle ní musí poskytovat speciální pedagog, člověk s vysokoškolským vzděláním, který se v rámci své práce celoživotně vzdělává. Důležitá je také spolupráce s odborníky lékaři. „Tam vidíme největší prostor pro rozšíření – několikrát jsme prezentovali ranou péči na seminářích pro pediatry v Benešově, ale lékaři jsou tak zahlceni dalšími povinnostmi a rodiče jim kladou tolik otázek, že na ranou péči se dostává až později. I z reakcí rodičů pak víme, že o nás věděli, ale že trvalo několik měsíců, než se odhodlali si nám říct o pomoc. Je to škoda, protože raná péče je omezena do sedmi let věku dítěte,“ poznamenala Radka Jiroušková.

Raná péče funguje v CSS Tloskov od začátku systému sociálních služeb, to je téměř deset let. Zprvu byla malou službou pro pár klientů, v současnosti ji využívá 16 rodin.

Nové kontaktní pracoviště Rané péče CSS Tloskov se v Benešově otevře v rámci Týdne rané péče, který každoročně organizuje Společnost pro ranou péči. Letos se uskuteční od 7. do 13. listopadu. Cílem kampaně je představit veřejnosti tuto bezplatnou terénní sociální službu, která podporuje rodiny, kterým se narodilo dítě s postižením nebo kteří pečují o dítě s opožděným nebo ohroženým vývojem. Poradci rané péče do nich dojíždějí, s dítětem cvičí, půjčují mu hračky a pomůcky, které potřebuje, a rodině poskytují také sociální a finanční poradenství. „Chceme veřejnost ubezpečit o tom, že raná péče je pouze podpůrnou, speciálně pedagogickou, ne lékařskou záležitostí. Snahou je, aby rodiče vyhledali pomoc včas,“ dodala Radka Jiroušková. Součástí celorepublikového Týdne rané péče budou besedy, semináře pro odborníky i veřejnost a popularizovat ji budou také televizní pořady.

Jaroslava Tůmová, PR Posázaví o.p.s.

Kontakt pro další informace:

Radka Jiroušková, vedoucí Rané péče CSS Tloskov, tel: 731 156 769, e-mail:  jirouskovar@tloskov.cz
Raná péče Tloskov

Nová nabídka volných pracovních míst.


SPOLEK Lidem blíž, z.s.
POŘÁDÁ III. ZÁCHRANÁŘSKÝ DEN
V CSS TLOSKOV 15. 9. 2016

Po úspěšných ročnících pořádá spolek Lidem blíž z.s., ve spolupráci s CSS Tloskov , III. Záchranářský den. I tentokráte se představí složky záchranného systému. Dopolední blok programu je určen nižšímu stupni ZŠ J. Kubelíka Neveklov, odpolední pak uživatelům služeb CSS Tloskov.
8,30 – 11,30 hod. – pro nižší stupeň ZŠ J. Kubelíka, Neveklov
12,30 – 14,30 hod. – pro uživatele služeb CSS Tloskov
CO NA VÁS ČEKÁ:
  1) Stanoviště Policie ČR
  2) Stanoviště s potápěči
  3) Stanoviště s hasiči + HS s ukázkou vysokozdvižného žebříku
  4) Stanoviště se psy a psovody - Zbraslav  
Po celou dobu trvání akce bude probíhat doprovodný program.


Od 1.9. 2016 bude otevřena nová zubní ambulance v prostorách CSS Tloskov. Provoz od pondělka do pátku, možnost registrace nových pacientů z řad veřejnosti. Lékař_ MDDr. Jan Jirků, smluvní partner zdravotních pojišťoven. Zájemci se mohou objednávat na t.č. 317 740 119 – pouze v dopoledních hodinách.Kapacita Odlehčovací služby je v období 22.7. – 31.7. plně obsazena.


Dnes (20. 6. 2016) v 19:55 hod. bude odvysílána reportáž o našem panu řediteli (tak trochu o muzikoterapii a trochu o Dni bojových umění) v pořadu Top Star na Primě. Kdo ji nestihne, tak jí najdete v archivu pořadu.


CSS Tloskov se připojuje ke skvělé myšlence ředitele CSS Hrabyně a senátora MUDr. Vladimíra Plačka, uspořádat maraton nejen pro klienty na mechanickém vozíku. První ročník proběhne již příští týden (29. 6. 2016) od 9:00 hodin. Nebude chybět naše Rádio Tloskov a sponzorská podpora Pivovar Ferdinand. Soutěžit mezi sebou bude všech pět zařízení sociálních služeb, jejichž zřizovatelem je Ministerstvo práce a sociálních věcí.


Dne 8. 6. 2016 (středa) pořádá CSS Tloskov den otevřených dveří od 9 do 15 hodin. Jako host vystoupí od cca 10 do 11 hodin zpěvačka Heidi Janků. Všichni zájemci o sociální služby i široká veřejnost jsou srdečně zváni.

Občerstvení bude zajištěno v naší kavárně. Zaměstnancům sociálních služeb z jiných zařízení můžeme vystavit potvrzení o absolvování exkurze (nutno nahlásit po příjezdu v infocentru).

Den otevřených dveří CSS Tloskov
SH Tloskov 2016Zámek Tloskov na modro


V úterý 1. 3. 2016, od 9:50 bude hostem pořadu Telefonotéka, na vlnách Českého rozhlasu Vltava. http://www.rozhlas.cz/vltava/host/_zprava/matej-lipsky-reditel-centra-socialnich-sluzeb-tloskov--1587979.


Klub Rádia Tloskov přináší:

Kabrňáci - Klub Rádia Tloskov


Neřež - Klub Rádia TloskovDíky Nadaci ČEZ (www.nadacecez.cz) a projektu "POMÁHEJ POHYBEM" (www.pomahejpohybem.cz) si hudební skupina Kabrňáci bude moci koupit kytaru, vysílačový komunikátor pro nevidomé a stojan na perkusy a Nadace ČEZ umožní hudebníkům ze skupiny Kabrňáci účastnit se koncertů a festivalů v Česku a vystoupení v zahraničí - na Slovensku. Děkujeme.

 


Pomáhej pohybem - Kabrňáci Tloskv

http://www.pomahejpohybem.cz/#projects

Hudební skupina Kabrňáci, složená výhradně z klientů z CSS, je flexibilním tělesem a hraje pro radost všem. Během každého měsíce skupina odehraje několik koncertů, vystupuje v dalších sociálních centrech, domovech pro seniory apod.
Centrum sociálních služeb (CSS) Tloskov je centrem služeb s celostátní působností. Nabízí pomocnou ruku všem, kteří se díky svému zdravotnímu stavu (zejména mentálnímu postižení) ocitli v nepříznivé situaci. Cílem CSS Tloskov není těmto lidem pouze zajistit nejnutnější základní potřeby, ale nabídnout příjemné prožitky, pohodové klima a najít smysl života dle vlastních představ.
Z těchto důvodů se snažíme klientům nabízet nejrůznější aktivity – sport, hudbu, keramiku, divadlo atd. V roce 1973 inicioval tehdejší ředitel Antonín Dušek založení hudební skupiny Kabrňáci a skupinu vede již 43 let . Vycházel z předpokladů a mnoha výzkumů, že vliv hudby na organismus člověka je velmi přínosný a může pomoci i lidem s poškozením mozku.
Díky nadačnímu příspěvku si budou moci muzikanti koupit kvalitnější nástroje a vysílačový komunikátor pro dva nevidomé muzikanty a zúčastnit se festivalů v České republice a v zahraničí.
Cíl: 62 000 Kč
Děkujeme za Vaši podporu!


27. ročník Sportovních her se uskuteční v termínu od 24. 5. do 26. 5. 2016 v Juniorcampu na Nové Živohošti.
Podrobnější informace zde naleznete do konce února 2016.


Dne 8. 6. 2016 (středa) pořádá CSS Tloskov den otevřených dveří od 9 do 15 hodin. Jako host vystoupí od cca 10 do 11 hodin zpěvačka Heidi Janků. Všichni zájemci o sociální služby i široká veřejnost jsou srdečně zváni.

Občerstvení bude zajištěno v naší kavárně. Zaměstnancům sociálních služeb z jiných zařízení můžeme vystavit potvrzení o absolvování exkurze (nutno nahlásit po příjezdu v infocentru).


Tloskov PF 2016

Tloskov - Predátoři

Klub Rádia Tloskov - koncert


V neděli 15. 11. 2015 proběhne v Centru sociálních služeb Tloskov II. ročník Evropského dne muzikoterapie. Celá akce se uskuteční zdarma od 9:00 do 13:00 (Tloskov 1, Neveklov). Nebudou chybět workshopy předních muzikoterapeutů např. Jany Weber, Matěje Lipského, Anny Neuwirthové, Lubomíra Holzera a dalších. Hudební vystoupení Jiřího Pazoura a Josefa Krčka. Pro program a přihlášení do workshopů kontaktujte email: asistentka@tloskov.cz.

Další informace také na https://www.facebook.com/CentrumSocialnichSluzebTloskov/

II. ročník Evropského dne muzikoterapie


V týdnu od 9. 11. – do 13. 11. 2015 se služba raná péče Tloskov připojuje do akce Týden rané péče organizovanou Společností rané péče.
Záštitu nad kampaní převzala ministryně práce a sociálních věcí Mgr. Michaela Marksová a Asociace krajů České republiky.

Týden RANÉ PÉČE
Další info po kliknutí


Besídka Tloskov 2015 - plakát


SPOLEK Lidem blíž, z.s. POŘÁDÁ
II. ZÁCHRANÁŘSKÝ DEN V CSS TLOSKOV 17.9.2015

Po úspěšném loňském Záchranářském dni pořádá spolek Lidem blíž z.s., ve spolupráci s CSS Tloskov , II. Záchranářský den, tentokráte s jinými složkami záchranného systému. Dopolední blok programu je určen nižšímu stupni ZŠ J. Kubelíka Neveklov, odpolední pak klientům CSS Tloskov.
  8,30 – 11,30 hod. – pro nižší stupeň ZŠ J.  Kubelíka, Neveklov
12,30 – 14,30 hod. – pro klienty CSS Tloskov

CO NA VÁS ČEKÁ:
1)    Stanoviště Policie ČR
2)    Stanoviště s hasiči
3)    Stanoviště se psy a psovody
4)    Stanoviště s myslivci
Po celou dobu trvání akce bude probíhat malování drobných motivů na obličej.


Výzva k podaní nabídek a Zadávací podmínky pro nabídky na akci Výměna střešních oken v objektech 2,3,12,13, CSS Tloskov 1, Neveklov (pdf)


Plakát

Dne 17. 6. 2015 proběhne v CSS Tloskov, v době od 9:00 - 15:00 hod. „Den otevřených dveří“. Těšit se můžete na setkání s klienty, zaměstnanci, prohlídku interiérů a venkovních prostor zámeckého parku, Farmu Skalka a bohatý doprovodný program. V případě pěkného počasí máme pro hosty připravenu přepravu z areálu Tloskov na farmu Skalka kočárem s kladrubským spřežením, divadelní soubor Šumajzl předvede vtipné představení za hudebního doprovodu kapely Kabrňáci a představíme Vám nové CD, které Kabrňáci natočili již jako třetí v pořadí. Samozřejmostí je i prohlídka dílen a ateliérů a možnost zakoupit výrobky za příznivé ceny. Občerstvení zajištěno ve zdejší příjemné kavárně.
Těšíme se na Vaši účast, vítáni zájemci o službu i široká veřejnost.

Den otevřených dveří CSS Tloskov 2015

Plakát se po kliknutí zvětší :-)

Den bojových umění Tloskov
 

Pro letní měsíce (červen, čevenec) hledáme zaměstnance na pracovní pozici Pracovník v sociálních službách. Práce je vhodná i pro studenty, kteří shánějí letní brigádu a dosáhli 18 let. V případě zájmu kontakt:   Mgr. Jana Sajdlová, ved. odd. Správa LZ - personalistka, tel.: 317 740 118, mobil: 736 483 609.Plakát a program se po kliknutí zvětší.Dovolujeme si Vás srdečně pozvat ve středu 25. 3. 2015 od 13:00 hod. do kinosálu CSS Tloskov na setkání s ředitelem. Cílem setkání je projednání Rozvojového plánu CSS Tloskov na následující 3 roky. Vítáni jsou především naši klienti, rodiče a opatrovníci našich klientů, naši zaměstnanci, odbory, zástupci města Neveklov, zástupci spolku Lidem Blíž a Sdružení Sport, Nadace při CSS Tloskov.
Zváni jsou také ti, na které jsme zapomněli, a mají zájem být tohoto jednání účastni.


26. ročník Sportovních her se uskuteční v termínu od 26.5. do 28.5.2015 v Juniorcampu na Nové Živohošti.

Podrobnější informace zde naleznete od poloviny února 2015.


 V rámci  kampaně Týden  rané péče proběhne prezentace rané péče Tloskov (PhDr. R. Jiroušková a Mgr. S. Drábová). Pozvánka na seminář (po kliknutí).


Týden rané péče (po kliknutí)


Raná péče, setkání 2014

Do Centra sociálních služeb Tloskov hledáme ergoterapeuta na celý úvazek, nástup možný ihned.  Jedná se o jednosměnný provoz, pracovní poměr bude sjednán na dobu určitou, a to do 30. 06. 2017 (zástup za MD). Požadujeme: vzdělání VŠ –  Bc. – zdravotní: Ergoterapeut (případně výjimky dle zákona č. 96/2004 Sb.), praxe ve zdravotnictví nebo sociálních službách vítána. Podrobnosti můžete získat u p. Sajdlové, tel.: 317740118, 736483609.


Do Centra sociálních služeb Tloskov hledáme fyzioterapeuta na celý úvazek, nástup možný od 01. 01. 2015.  Jedná se o jednosměnný provoz, pracovní poměr bude sjednán na dobu určitou, a to do 31. 12. 2015, s možností prodloužení až na dobu neurčitou. Požadujeme: vzdělání VŠ – Mgr., Bc. – zdravotní: Fyzioterapeut (případně výjimky dle zákona č. 96/2004 Sb.), praxe ve zdravotnictví nebo sociálních službách vítána. Podrobnosti můžete získat u p. Sajdlové, tel.: 317740118, 736483609.


Dne 22. 10. 2014 zavítali na Farmu Skalka v rámci výukové exkurse studenti a profesoři Střední školy chovu koní a jezdectví Kladruby nad Labem.

I když nám v ten den počasí moc nepřálo, shlédli celý areál Farmy Skalka CSS Tloskov, včetně vnitřních prostor zooterapie. V kryté hale studenti viděli i krátkou ukázku Aktivity s využitím koní.

Těšíme se na další spolupráci.


Den otevřených dveří a 55. výročí založení sociálních služeb v Tloskově

12. září 2014 proběhl v Centru sociálních služeb Tloskov „Den otevřených dveří“, tentokrát v duchu připomenutí již 55. výročí od zahájení poskytování sociálních služeb ve zdejším zařízení (1. 11. 1959).

Zatímco dříve (1959-2007) zde byla pouze jediná pobytová služba, dnes jich CSS Tloskov nabízí celkem 6 – od terénních, přes ambulantní i pobytové. Cílové skupiny jednotlivých služeb zahrnují široké spektrum zdravotního postižení či sociálně nepříznivé situace a každý zájemce o službu je zadavatelem zakázky tak, aby daný druh služby a stanovení míry podpory maximálně reflektoval jeho potřeby a zároveň respektoval přirozené vztahy s blízkými osobami a okolní komunitou. CSS Tloskov, v rámci tzv. „transformace“, má za cíl především humanizaci služeb a začlenění klientely do běžného života, a to s využíváním přirozených vazeb a příležitostí. Doposud se podařilo umístit klienty služby „chráněné bydlení“ do dvou komunitních bytů (Neveklov, Benešov) a i přes počáteční nejistoty, adaptace na nové prostředí a sousedské soužití, dopadla velmi dobře. Přátelské vazby, ale i povinnosti plynoucí z pracovních i jiných povinností, fungují přirozeně a díky průběžné podpoře zaměstnanců, bez stresujících situací.

Ale zpět ke dni „otevřených dveří“. Ačkoli nám počasí nepřálo a kvůli dešti jsme nemohli uskutečnit celý plánovaný doprovodný program pro hosty (např. jízdu kočárem s kladrubským spřežením po zámeckém areálu k farmě Skalka, zajišťovaným ve spolupráci s FAVORY HORSES s.r.o, Benice), návštěvníci byli přítomni zahájení vysílání internetového „Radia Tloskov“ (jehož hlavním cílem je zajistit klientům roli reportérů při rozhovorech se známými osobnostmi), vyslechnout známé písničky v podání kapely „Kabrňáci“ a Františka Nedvěda mladšího, popovídat si s klienty o životě v Tloskově, nahlédnout do tajů terapeutických technik, prohlédnout si několik řemeslnických dílen (popř. zakoupit si některý z výrobků), projít se lesoparkem na nedalekou farmu Skalka, či jen zavzpomínat na časy minulé…

Napočítali jsme 138 zapsaných hostů, ale zřejmě jich bylo ještě o něco více.

Pozvání na den otevřených dveří přijali i hosté z Nizozemí, kteří zde současně byli v roli i odborných konzultantů, zejména v oblasti fyzioterapie a aktuálně i orofaciální stimulace.

Chtěla bych závěrem poděkovat za spolupráci městu Neveklov, nejen v roli úřední instituce, ale za činnost spojenou s rolí „veřejného opatrovníka“ našich klientů, dále všem dárcům a sponzorům, ale i prostým lidem, kteří pomohou dobrým skutkem, nebo teplým slovem.

Největší díl poděkování však patří zaměstnancům v Tloskově, zejména těm v přímé péči, kteří bez ohledu na nepřetržitý provoz a plat (který by si jistě, vzhledem k jejich obětavé práci a stále se zvyšujícím nárokům na kvalitu, zasloužil mnohem vyššího ocenění), s každodenním přičiněním vykonávají své poslání s nejvyšší možnou kompetencí pro dobro druhých. Chtěla bych tedy všem současným i bývalým zaměstnancům vzkázat upřímné „děkuji“ za Vaše každodenní přispění do společného díla a Tloskov mohl být tím, čím je. Důležitým a podstatným faktem zůstává, že díky přispění poctivé práce každého jednotlivce, se CSS Tloskov řadí mezi prestižní poskytovatele sociálních služeb, důkazem čehož jsou nejen pozitivní ohlasy návštěvníků dne „otevřených dveří“, ale zejména samotných klientů a jejich blízkých osob.

A vzkaz pro veřejnost? Děkujeme, že jste nás přišli navštívit a pokud třeba i Vy potřebujete pomoc, radu či konzultaci, neváhejte se n nás obrátit.  Jsme tu přeci pro Vás.

Za CSS Tloskov Mgr. Hana Charvátová


Zahájeno vysílání internetového Rádia Tloskov. Poslouchej nás zde.


 


Článek "Sdružení Sport pomáhá postižením sportovcům" zde.


Tloskov, oslava 55. výročí

Tloskov - Memoriál 2014


ZÁJMOVÁ AKTIVITA NA FARMĚ ZAČALA

 Dne 4. 7. 2014 jsme zahájili zájmovou aktivitu s koňmi a jinými zvířaty. Na aktivitě mají děti bohaté vyžití a prostor k čerpání dovedností a znalostí. Učí se zde nejen jak jezdit na koni, ale i co koně a jiná zvířátka potřebují ke spokojenému životu. Vše je vedeno zábavnou formou, a tak je zde prostor pro různé soutěže, hry či výtvarnou tvorbu.

Zájem o aktivitu je velký, a proto jsme nuceni vzhledem ke kapacitě další zájemce odkazovat na později.  

Moc všem děkujeme za důvěru a těšíme se na viděnou


Chcete mě? Farma Skalka při Centru sociálních služeb Tloskov (video archiv ČT)


Kurz,
pro "pracovníky v sociálních službách s přímou obslužnou péčí" (akreditace MPSV č. 2011/0722-PK) v rozsahu 150 hodin
a pro "pracovníky v sociálních službách se zaměřením na základní výchovnou nepedagogickou činnost" (akreditace MPSV č. 2011/0723-PK) v rozsahu 200 hodin,
proběhne v září – prosinci 2014.
Více informací pod odkazem Akreditované kurzy

Video: Setkání Rané péče 2014


Nabídka: ZÁJMOVÁ AKTIVITA S KOŇMI A JINÝMI ZVÍŘATY
Přihláška ke stažení ve formátu pdf, ve formátu doc.


http://www.mpsv.cz/cs/18109

Probíhá jubilejní 25. ročník sportovních her. Sledujte nás na Facebooku:


Natáčení do pořadu České televize „Chcete mě?“ v Tloskově
Dne 19.5.2014 zavítal natáčecí štáb České televize pořadu „Chcete mě?“ se Zdeňkem Srstkou k nám do CSS Tloskov, konkrétně na farmu Skalka. Počasí nám po dlouhé době přálo, takže nejen klienti, kteří využívají Aktivity na Farmě, ale i zvířátka měla elán a chuť „pózovat“ při natáčení.
Na farmě Skalka se natáčela část, na druhou část se štáb přesunul do areálu CSS Tloskov za klientkou z Odlehčovací služby, kam se zvířátky z Farmy Skalka docházíme.
Vše se linulo v duchu „jak pomáhají zvířata a kontakt s nimi zpestřovat život klientům“. Den utekl velice rychle a pro nás všechny na Skalce to bylo velikým zpestřením.
Budeme se těšit na vysílání tohoto pořadu dne 8.6.2014 na ČT2 v 11,30 hod.

Fotogalerie

Děkujeme za návštěvu.
Za celý tým farmy Skalka, Hana Bačíková


Dne 15. 05. 2014 se koná výběrové řízení na pracovní pozici Účetní. Platová třída 8., odměňování dle hodnocení pracovního výkonu. Pracovní doba od 7 do 15.30.

Požadujeme: střední vzdělání s maturitou ekonomického zaměření, perfektní zvládání Microsoft Office (Word, Excel). Práce je vhodná pro absolventy.

V případě zájmu kontaktuje p. Sajdlovou na tel. č.: 317740118, 736 483 609 (od 8 – 15 hodin), e-mail: sajdlovaj@tloskov.cz, a to do 12. 05. 2014


Rané péče  - setkání rodin, 31. 5. 2014. Pro info a program klikněte zde.


Dne 8. 4. 2014 se koná výběrové řízení na pracovní pozici Pracovník v sociálních službách. Jedná se o péči a podporu lidí s různou mírou mentálního i tělesného postižení. Pro tuto pracovní pozici nepožadujeme žádné specifické vzdělání, kurz pro Pracovníky v sociálních službách je výhodou. Případní zájemci o tuto práci se mohou do výběrového řízení přihlásit do 4. 4. 2014 u p. Jany Sajdlové na telefonních číslech: 317740118, 736483609.


Rozsviťme se modře!  
OSN přijala 2. duben jako Světový den porozumění autismu (World Autism Awareness Day).

V tento den se lidé na celém světě zapojují do osvětové kampaně „Light it up blue“, česky „Rozsviťme se modře“, v jejíž rámci se do modra rozsvítí například Empire State Building v New Yorku nebo Opera v Sydney. Cílem akce je přivést k problematice autismu, pervazivní poruše postihující desítky milionů lidí, celosvětovou pozornost.

A proč modře? Modrá je totiž barvou komunikace a sebevyjádření, což je jedna z oblastí, ve které mají lidé s autismem největší potíže. Pojďme si proto spolu v modrém připomenout fakt, že se ve světě každé 110. dítě rodí s poruchou autistického spektra, a že to, co lidé s autismem a jejich rodiny potřebují nejvíce, je porozumění a podpora.

Rozsvítit se modře můžete jakkoliv – modrou žárovkou ve svých domovech či kancelářích, můžete se do modré barvy obléknout nebo si na oblečení připnout modrou stužku, případně tak, že o této iniciativě budete mluvit nebo můžete udělat zajímavou fotku (samozřejmě můžete do akce zapojit i klienty).

Tak pojďte do toho ve středu 2.4.2014 s námi a ROZSVIŤME SE MODŘE!

Tým Denního stacionáře (Monika Dušková, Radka Smolíková a Lída Čapková)


V sekci informační servis zveřejněna Výroční zpráva 2013.
Na titulní stránce po úvodním textem novinky z Faceboku.


Vážení  sportovní  přátelé,
Sdružení Sport při CSS Tloskov si Vás tímto dovoluje pozvat na jubilejní
25. ročník sportovních her
pro sportovce s mentálním postižením,
které se budou konat
ve dnech 20. - 22. května 2014
v areálu Juniorcamp Nová Živohošt.

Program

Více viz sekce Sportovní hry.


Služba Domoc pro osoby se zdravotním postižením: Nové fotogalerie a kalkulačka slevy.


Místo obsazeno!
Pro CSS Tloskov hledáme sociální pracovnici na celý úvazek. Jedná se zatím o zástup za mateřskou a rodičovskou dovolenou. Pracovní doba je pondělí – pátek, plat v rozsahu od 11.570 – 17.400 Kč, podle praxe a schopností.
Požadujeme: Vyšší odborné vzdělání nebo vysokoškolské bakalářské vzdělání v oborech: sociální práce a sociální pedagogika, sociální pedagogika, sociální a humanitární práce, sociální práce, sociálně právní činnost, charitní a sociální činnost
znalost Zákona o sociálních službách a jeho aplikace v praxi;
orientace v oblasti sociální podpory;  schopnost spolupráce s úřady (soudy, ÚP, ČSSZ);
orientace v Občanském zákoníku;
asertivní jednání, velmi dobré komunikační schopnosti, flexibilitu, schopnost řešení složitých situací v širších souvislostech, ochotu k dalšímu vzdělávání;
znalost práce na PC – Microsoft Office;
řidičské oprávnění skupiny B.


Pozvánka na 13. besídku 15.11.2013 od 19 hodin. Rádi Vás uvítáme v sokolovně Neveklov


Prodloužen termín přihlášek na kurz pro PSS do 14. 09. 2013.


Pro CSS Tloskov vypisujeme výběrové řízení na tyto pracovní pozice:  
Dopravní referent na úvazek 1,0
Řidič silničních motorových vozidel na úvazek 0,5
další informace zde  
V případě zájmu o některou z uvedených pracovních pozic zašlete ručně psaný životopis a kopii dokladu o vzdělání, a to do 31. 08. 2013. Z návrhu ředitele, schváleného poradou vedení, termín prodloužen od 4. 9. do 6. 9. 2013.Občanské sdružení „Lidem blíž o. s.“ pořádalo v pátek 14. 6. 2013 akustický koncert ŠTĚPÁNA KOJANA v Centru sociálních služeb Tloskov na prostranství před zámkem. Zpěvák hrál bez nároku na honorář – výtěžek z akce bude použit na podporu handicapovaným lidem. Akce se vydařila, počasí všem přálo, společně si zazpívali a zatančili.
Video zde
Fotogalerie (připravujeme)
Vážení přátelé, srdečně Vás zveme na VIII. ročník "Dne otevřených dveří" , který proběhne ve středu 12. 6. 2013 v areálu zařízení. Prohlédnout si můžete foto a video dokumentaci z historie, rekonstrukce a současnosti areálu, ukázky prací a výrobků z našich ateliérů, terapeutické místnosti a zájmové činnosti.
Na přátelské posezení a neformální rozhovory v domácím prostředí s Vámi, hosty, se těší všichni naši klienti i zaměstnanci.Občanské sdružení „Lidem blíž o. s.“ pořádalo v pátek 14. 6. 2013 akustický koncert ŠTĚPÁNA KOJANA v Centru sociálních služeb Tloskov na prostranství před zámkem. Zpěvák hrál bez nároku na honorář – výtěžek z akce bude použit na podporu handicapovaným lidem. Akce se vydařila, počasí všem přálo, společně si zazpívali a zatančili.


Skalka ožila
V sobotu 18. 5. 2013 se uskutečnilo I. setkání rodin rané péče na Farmě Skalka. I přes nepřízeň počasí se sešlo 7 rodin s dětmi. Po přivítání a krátké prohlídce Farmy Skalka si všichni se zájmem vyslechli přednášku MUDr. Pavla Biskupa. Po přednášce se děti zapojily do programu, který pro ně připravili pracovníci farmy – krmení zvířat, jízda na koni, vožení pilin do stáje. Po lehkém obědě následovala prezentace S. Drábové o rehabilitačním přístroji Redcord. A celé setkání bylo zakončeno společným plaváním v bazénu.
Při loučení se všichni ptali, kdy se opět sejdeme…:-)
Fotogalerie
                                                                                                           Tým Rané  péče


http://www.chcipomoci.cz


Na podzim roku 2013 chystáme opět kurz pro „Pracovníky v sociálních službách se zaměřením na přímou obslužnou péči“ (akreditace č. 2011/0722-PK). Více informací v sekci Akreditované kurzy.

 


Nabídka zvířat z naší farmy
Z důvodu vyřazení z chovu darujeme do dobrých rukou 10letou kamerunskou kozu. Více zde
Prodáme Kamerunského kozlíka nar. 15.1.2012. Kozlík má pravidelnou veterinární péči a je registrován. Barva černá. Vhodný na chov. Cena 400 Kč. Více zde.


Změna názvu: S účinností od 1. dubna 2013 byl změněn název
Diagnostického ústavu sociální péče v Tloskově na Centrum sociálních služeb Tloskov (zkráceně CSS Tloskov).


Vážení přátelé, kolegové a zájemci, v měsíci květnu a červnu pořádáme akreditovaný kurz muzikoterapie ve spolupráci s Muzikoterapeutickou asociací ČR a Sekcí muzikoterapie Psychoterapeutické společnosti LS JEP.
POZVÁNKA NA KURZ „CELOSTNÍ POJETÍ MUZIKOTERAPIE“


Vážení přátelé, srdečně Vás zveme na VIII. ročník Dne otevřených dveří, který proběhne ve středu 12. 6. 2013 v areálu centra. Prohlédnout si můžete foto a video dokumentaci z historie, rekonstrukce a současnosti areálu, ukázky prací a výrobků z našich ateliérů, terapeutické místnosti a zájmové činnosti. Na přátelské posezení a neformální rozhovory v domácím prostředí s Vámi, hosty, se těší uživatelé služeb a zaměstnanci.


Vážení  sportovní  přátelé, Sdružení Sport a CSS Tloskov si Vás tímto dovolují pozvat na   24. ročník sportovních her pro sportovce s mentálním postižením, které se budou konat ve dnech 28.5. - 30.5.2013 v areálu Junior kemp Tobogán na Nové Živohošti.
Program SH 2013


Nabízíme k zakoupení papírové brikety, které vyrobili naši uživatelé v rámci aktivizačních činností - cena: 18 - 20kg/40,-Kč. V případě zájmu volejte na telefonní číslo 317 740 292, nebo do zpráv na Facebook:
http://www.facebook.com/CentrumSocialnichSluzebTloskov?ref=ts&fref=ts


Jmenování ředitele: S účinností od 1. ledna 2013 byl jmenovn ředitelem
Diagnostického ústavu sociální péče v Tloskově pan Mgr. Matěj Lipský.


Nabídka: V pracovních aktivitách nabízíme k prodeji papírové brikety na topení cca 20kg/40,-Kč. Výrobky z aktivit prodáváme v obchůdku v areálu ústavu po dohodě na telefonu 736 630 858.


Pozvánka na výstavu keramiky, kreseb, výšivek a jiné tvorby "Práce z našich ateliérů", která proběhne od 31. 10.  do 8. 11. 2012 ve výstavní síni Domu dětí a mládeže Benešov Plakát zde...

Pozvánka na 12. BESÍDKU 9. 11. 2012 od 19 hodin.
Rádi Vás uvítáme v sokolovně Neveklov. Plakát zde...


Toyota Financial Services zapůjčila moderní 8-mi místný minibus Toyota Hiace s komfortním a nadstandardním servisem a  podpořila uživatele služeb v Tloskově při jejich aktivizačních činnostech a zprostředkování kontaktu se společenským prostředím.
Více o spolupráci...


Krásného letního dne 30. 8. 2012 -  na konci prázdnin proběhla na farmě Skalka již třetí akce pořádaná ve spolupráci s mateřským centrem YMCA Neveklov. Účast dětí byla velká. Kromě již tradičních her jako malování na tabuli, hod míčku na panáčka, závod na dřevěných konících, kuželek, byla pro děti připravená jízda zručnosti na koních. Při ní děti projížděli „barevným tunelem“, házeli míč do basketbalového koše, trefovali zlatá vejce do hnízda a nakonec projeli slalom. Při všech soutěžích nám asistovali klienti DÚSP, kterým se to moc líbilo. Závěr akce patřil tradičnímu opékání buřtů, a kdo měl ještě energii, dováděl na hřišti nebo se točil na kolotoči. Hlavně si to všichni moc užili a pobavili se.

Fotogalerie z akce


Diagnostický ústav sociální péče v Tloskově ve spolupráci s mateřským centrem v
 Neveklově pořádá na farmě Skalka pravidelně každý měsíc akce pro děti a jejich rodiče či prarodiče.
Již proběhly dvě akce, připravované jsou další.
Akce se těší velkému zájmu a děti z farmy odcházejí nadšené.
Info letáček


Vážení přátelé,
Diagnostický ústav sociální péče v Tloskově  si Vás dovoluje pozvat na
VII. ročník „Dne otevřených dveří“.
Akce proběhne ve středu 27. 6. 2012 od 9.00 hodin v areálu zařízení.
Prohlédnout si můžete foto a video dokumentaci z historie, rekonstrukce a současnosti areálu, ukázky prací a výrobků z našich ateliérů, terapeutické místnosti a zájmové činnosti.        
Pro případné zájemce o sociální službu jsme připraveni i na odborné konzultace.  
Na přátelské posezení a neformální rozhovory v domácím prostředí s Vámi, hosty, se těší všichni klienti i zaměstnanci.
Pozvánka ke stažení v pdf
Program ke stažení v pdf


Vážení  sportovní  přátelé, SDRUŽENÍ SPORT DÚSP V TLOSKOVĚ si Vás tímto dovolují pozvat na  23. ročník sportovních her pro sportovce s mentálním postižením celé ČR s mezinárodní účastí ve dnech 29. 5. - 31. 5. 2012.


Upozornění pro rodiče klientů na změnu v provozu zdravotního střediska. Z důvodů úsporných opatření nebude od 1. října 2010 o víkendech a svátcích odpoledne na zdravotním středisku zdravotní služba.


Upozornění: Vzhledem k probíhajícím změnám v poskytovaných službách je náš automatický hlasový informační systém na telefonním čísle 317 740 115 neaktuální. Informace budou postupně aktualizovány.

 


 

(c) 2008-2013 DÚSP v Tloskově; (c) 2013 - 2022 CSS Tloskov